Italië verzoekt uitlevering veroordeelde voetballer Robinho
ROME (ANP) - Het Italiaanse ministerie van Justitie heeft om de uitlevering van de Braziliaanse ex-voetballer Robinho verzocht. Een woordvoerster van het ministerie in Rome bevestigde de aanvraag bij de autoriteiten van het Zuid-Amerikaanse land.
Robinho speelde honderd interlands voor Brazilië en voetbalde tussen 2010 en 2015 als spits voor AC Milan in de Italiaanse Serie A. Een rechtbank in Italië veroordeelde hem in december 2021 tot negen jaar gevangenisstraf omdat hij in 2013 met vijf andere mannen een vrouw zou hebben verkracht in een nachtclub in Milaan.
Robinho, die ook uitkwam voor Manchester City en Real Madrid, heeft de beschuldigingen steeds ontkend.
De Braziliaanse grondwet verbiedt de uitlevering van zijn burgers. Robinho zou echter aangehouden kunnen worden als hij zelf naar het buitenland reist en de autoriteiten daar vervolgens het internationale arrestatiebevel tegen hem uitvoeren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden