Italië verzoekt uitlevering veroordeelde voetballer Robinho
ROME (ANP) - Het Italiaanse ministerie van Justitie heeft om de uitlevering van de Braziliaanse ex-voetballer Robinho verzocht. Een woordvoerster van het ministerie in Rome bevestigde de aanvraag bij de autoriteiten van het Zuid-Amerikaanse land.
Robinho speelde honderd interlands voor Brazilië en voetbalde tussen 2010 en 2015 als spits voor AC Milan in de Italiaanse Serie A. Een rechtbank in Italië veroordeelde hem in december 2021 tot negen jaar gevangenisstraf omdat hij in 2013 met vijf andere mannen een vrouw zou hebben verkracht in een nachtclub in Milaan.
Robinho, die ook uitkwam voor Manchester City en Real Madrid, heeft de beschuldigingen steeds ontkend.
De Braziliaanse grondwet verbiedt de uitlevering van zijn burgers. Robinho zou echter aangehouden kunnen worden als hij zelf naar het buitenland reist en de autoriteiten daar vervolgens het internationale arrestatiebevel tegen hem uitvoeren.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
10 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
10 uur geleden