Italië verzoekt uitlevering veroordeelde voetballer Robinho
ROME (ANP) - Het Italiaanse ministerie van Justitie heeft om de uitlevering van de Braziliaanse ex-voetballer Robinho verzocht. Een woordvoerster van het ministerie in Rome bevestigde de aanvraag bij de autoriteiten van het Zuid-Amerikaanse land.
Robinho speelde honderd interlands voor Brazilië en voetbalde tussen 2010 en 2015 als spits voor AC Milan in de Italiaanse Serie A. Een rechtbank in Italië veroordeelde hem in december 2021 tot negen jaar gevangenisstraf omdat hij in 2013 met vijf andere mannen een vrouw zou hebben verkracht in een nachtclub in Milaan.
Robinho, die ook uitkwam voor Manchester City en Real Madrid, heeft de beschuldigingen steeds ontkend.
De Braziliaanse grondwet verbiedt de uitlevering van zijn burgers. Robinho zou echter aangehouden kunnen worden als hij zelf naar het buitenland reist en de autoriteiten daar vervolgens het internationale arrestatiebevel tegen hem uitvoeren.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
5 uur geleden