
Italië mist penalty in slotfase en speelt gelijk tegen Zwitsers
ROME (ANP) - Italië is nog niet zeker van een plek op het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar in Qatar. De regerend Europees kampioen kwam vrijdag in Rome niet verder dan een gelijkspel tegen Zwitserland: 1-1. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd schoot Jorginho de bal uit een strafschop over.
Italië en Zwitserland hebben na zeven duels 15 punten. De beslissing valt maandag tijdens de laatste speelronde. Italië gaat op bezoek bij Noord-Ierland en Zwitserland ontvangt Bulgarije. Bij een gelijk aantal punten geeft het doelsaldo de doorslag, dat is nu in het voordeel van Italië (+11 om +9).
Zwitserland kwam al vroeg op voorsprong. Verdediger Silvan Widmer schoot de bal in de 11e minuut vanaf de rand van het zestienmetergebied hard binnen. Uit een vrije trap kopte verdediger Giovanni Di Lorenzo in de 36e minuut de gelijkmaker binnen.
Beide landen leken zich tevreden te moeten stellen met een gelijkspel, totdat scheidsrechter Anthony Taylor de bal na een lichte overtreding op de stip legde. Jorginho faalde, waardoor de spanning in de poule tot het laatst aanwezig blijft.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - FC Utrecht treft FC Servette uit Genève, als de club zich plaatst voor de derde voorronde van de Europa League. De ploeg van coach Ron Jans verdedigt donderdag een voorsprong van 3-1 uit de eerste wedstrijd tegen FC Sheriff uit Moldavië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato vertrekt van Ajax naar Chelsea. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over een transfersom van ruim 40 miljoen euro. Volgens verschillende media kan dat bedrag nog oplopen door verschillende bonussen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de zogenoemde Lichtstadderby tegen stadgenoot FC Eindhoven gewonnen. Net als een jaar eerder eindigde de traditionele oefenwedstrijd tussen de landskampioen van de Eredivisie en de club uit de eerste divisie in 3-2.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).
17 uur geleden