'Italië dicht bij deal met EU over nieuw Alitalia'
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië en de Europese Unie zijn dicht bij een akkoord over de oprichting van een nieuwe nationale luchtvaartmaatschappij. Volgens de Italiaanse krant Il Messaggero kan komende week een akkoord worden bereikt over de doorstart van de eerder failliet verklaarde maatschappij Alitalia.
De besprekingen over de nationalisatie van Alitalia, die als Italia Trasporto Aereo (ITA) te boek zal staan, met de Europese Commissie zaten na verschillende overlegrondes in een impasse. Brussel eist onder andere een duidelijke scheiding tussen de bezittingen van de maatschappij en het personeel
De nieuwe maatschappij kan tussen de 4500 en 5000 personeelsleden in dienst hebben en beschikken over ongeveer 55 tot 60 vliegtuigen, aldus de krant. De EU eist dat de luchtvaartmaatschappij geen meerderheidsaandeel heeft in de afhandelings- of onderhoudsactiviteiten van ITA.
Commerciële partnerschappen
De luchtvaartmaatschappij zou volgens de krant ook in gesprek zijn met het Duitse Lufthansa en Delta Air Lines uit de VS over commerciële partnerschappen.
Ook Corriere della Sera berichtte over de onderhandelingen en noemde Delta en United Airlines als mogelijke partners op de belangrijke Amerikaanse markt. Delta bevestigde aan de krant dat het in gesprek is met de Italiaanse luchtvaartmaatschappij om "de relatie te consolideren en te verdiepen." United gaf geen commentaar.
Alitalia staat momenteel onder beheer van de Staat. Vanwege de moeilijke situatie in de luchtvaartsector door het coronavirus ging een geplande verkoop van het Italiaanse concern niet door.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
8 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
9 uur geleden