Italiaanse werkgevers: neem Europees steungeld aan
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse werkgeversorganisatie Confindustria wil dat de regering steun van de Europese Unie uit het zogeheten ESM-fonds aanneemt. "In zo'n heikele periode is het van beslissend belang alle beschikbare middelen in te kunnen zetten", aldus Confindustria dat de Italiaanse politiek oproept de steun niet tot inzet van politieke strijd te maken.
De EU-ministers van Financiën kwamen vorige week overeen dat er 540 miljard euro beschikbaar komt om de economische klappen van de coronacrisis op te vangen. Daarvan komt 240 miljard euro uit het Europese noodfonds ESM, dat na de financiële crisis in 2012 werd opgetuigd om eurolanden die in financiële problemen terechtkomen te redden. Italië had echter ingezet op de uitgifte van Europese staatsleningen, ook wel eurobonds of coronabonds genoemd, maar met name Nederland wilde dat per se niet.
De Italiaanse regering liet vervolgens weten geen gebruik te maken van ESM-geld. Aan het noodfonds hingen altijd de voorwaarden dat landen die steun krijgen hun financiën op orde moeten brengen. Die voorwaarde is nu geschrapt, maar veel Italiaanse politici vertrouwen het desondanks niet en vinden dat er meer Europese solidariteit nodig is.
Italië zou zo'n 35 miljard euro uit dit potje kunnen lenen, maar premier Giuseppe Conte liet meteen weten dit niet te zullen doen. Hij noemde het ESM-fonds "niet het passende middel" en wil "tot het einde" blijven strijden voor de uitgifte van coronabonds of voor een andere gezamenlijke compensatieregeling.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
16 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
18 uur geleden