Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse werkgevers: neem Europees steungeld aan

Italiaanse werkgevers: neem Europees steungeld aan

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse werkgeversorganisatie Confindustria wil dat de regering steun van de Europese Unie uit het zogeheten ESM-fonds aanneemt. "In zo'n heikele periode is het van beslissend belang alle beschikbare middelen in te kunnen zetten", aldus Confindustria dat de Italiaanse politiek oproept de steun niet tot inzet van politieke strijd te maken.

De EU-ministers van Financiën kwamen vorige week overeen dat er 540 miljard euro beschikbaar komt om de economische klappen van de coronacrisis op te vangen. Daarvan komt 240 miljard euro uit het Europese noodfonds ESM, dat na de financiële crisis in 2012 werd opgetuigd om eurolanden die in financiële problemen terechtkomen te redden. Italië had echter ingezet op de uitgifte van Europese staatsleningen, ook wel eurobonds of coronabonds genoemd, maar met name Nederland wilde dat per se niet.

De Italiaanse regering liet vervolgens weten geen gebruik te maken van ESM-geld. Aan het noodfonds hingen altijd de voorwaarden dat landen die steun krijgen hun financiën op orde moeten brengen. Die voorwaarde is nu geschrapt, maar veel Italiaanse politici vertrouwen het desondanks niet en vinden dat er meer Europese solidariteit nodig is.

Italië zou zo'n 35 miljard euro uit dit potje kunnen lenen, maar premier Giuseppe Conte liet meteen weten dit niet te zullen doen. Hij noemde het ESM-fonds "niet het passende middel" en wil "tot het einde" blijven strijden voor de uitgifte van coronabonds of voor een andere gezamenlijke compensatieregeling.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

34 minuten geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

39 minuten geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

1 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

3 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

3 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

3 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

4 uur geleden