Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse waakhond stelt eisenlijst op voor ChatGPT

Italiaanse waakhond stelt eisenlijst op voor ChatGPT

ROME (ANP) - AI-systeem ChatGPT kan voorlopig weer toegang krijgen tot de Italiaanse markt als moederbedrijf OpenAI aan een reeks eisen van de Italiaanse privacytoezichthouder voldoet. Dat heeft die waakhond, Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP), bekendgemaakt. Zo zal het Amerikaanse OpenAI onder meer duidelijk moeten maken hoe het met persoonsgegevens omspringt en minderjarigen moeten beschermen.

Van GPDP moet OpenAI op de website duidelijk maken welke gegevens worden vergaard en verwerkt en met welk doel. Die boodschap moet makkelijk te vinden zijn en zichtbaar zijn voordat mensen van ChatGPT gebruik gaan maken. Italiaanse gebruikers moeten die boodschap te zien krijgen voordat ze zich registreren of, als ze al geregistreerd zijn, voor ze de dienst weer gaan gebruiken.

Verder moet het bedrijf per direct kinderen onder de 13 gaan weren, net als tieners van 13 tot en met 18 jaar oud die geen toestemming hebben van hun ouders. En OpenAI moet een mogelijkheid creëren voor niet-gebruikers om bezwaar te maken tegen de verwerking van hun gegevens door de kunstmatige-intelligentiesystemen van het bedrijf.

Advertenties

Ook zal OpenAI advertenties moeten kopen op radio en televisie, in kranten en op internet. Daarin moet het bedrijf uitleg geven over de verwerking van persoonlijke gegevens.

OpenAI heeft tot eind deze maand om aan deze voorwaarden te voldoen. In dat geval mag het dus weer actief worden in Italië. GPDP verbood ChatGPT eind maart voorlopig in Italië vanwege privacybezwaren. De toezichthouder blijft wel onderzoek doen en kan ook na april nog extra maatregelen verlangen van OpenAI.

Andere landen

Behalve in Italië wordt OpenAI ook in Frankrijk door de privacytoezichthouder onderzocht. De Autoriteit Persoonsgegevens liet deze maand al weten ChatGPT voorlopig nog niet te blokkeren in Nederland, maar de situatie wel op de voet te volgen. De Spaanse privacywaakhond wil dat de centrale Europese toezichthouder zich binnenkort over ChatGPT buigt.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

2 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

3 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

4 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

7 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

7 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

7 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

10 uur geleden