Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse toezichthouder beboet Meta voor privacyschendingen

Italiaanse toezichthouder beboet Meta voor privacyschendingen

MILAAN (ANP/AFP) - De Italiaanse toezichthouder heeft het socialemediabedrijf Meta Platforms een boete van 3,5 miljoen euro opgelegd voor datalekken en tekortkomingen in het beheer van Instagram- en Facebookaccounts.

Volgens de Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) is het moederbedrijf van Facebook er niet in geslaagd om gebruikers die zich via het web registreerden onmiddellijk te informeren over het gebruik van hun persoonlijke gegevens voor commerciële doeleinden, staat in een verklaring.

Ook bekritiseerde de toezichthouder de manier waarop Meta geschorste Facebook- en Instagramaccounts beheerde. Daarbij was niet duidelijk op basis waarvan werd besloten om accounts te schorsen en of dit het resultaat was van een geautomatiseerde of menselijke beoordeling. Ook gaf Meta Facebook- en Instagramgebruikers geen informatie over de mogelijkheid om de schorsing aan te vechten.

Meta heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Meer uit Financieel

KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

HAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.

43 minuten geleden
CPB: invoer VS kelderde in april door handelstarieven Trump

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in april veel minder goederen ingevoerd, meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Een sterke daling van de Amerikaanse import werd volgens het CPB al verwacht door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump begin april aankondigde.

1 uur geleden
AH: geen impact staking bij distributiecentra op bevoorrading

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft geen impact op de bevoorrading van winkels en de onlinebestellingen. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. Volgens haar loopt alles normaal.

3 uur geleden
Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam is door de Raad van State in het gelijk gesteld om zogeheten darkstores van flitsbezorgers te weren in een groot gedeelte van de stad. Flitsbezorger Flink stapte eerder naar de rechter om daar het bestemmingsplan van de gemeente hierover aan te vechten.

4 uur geleden
Eurostar annuleert ​​treinen na diefstal kabels

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Eurostar heeft woensdag treindiensten tussen Londen en Parijs in beide richtingen geannuleerd door diefstal van kabels op de spoorlijn in Noord-Frankrijk. Ook waarschuwt de treinreisaanbieder voor vertragingen op andere trajecten. Eurostar roept reizigers op hun reizen uit te stellen.

4 uur geleden
AEX licht hoger door hoop op handhaving bestand Israël-Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag licht omhoog, na de stevige koerswinst een dag eerder. Beleggers hopen dat de wapenstilstand tussen Israël en Iran, die door de Amerikaanse president Donald Trump werd aangekondigd, standhoudt na het onrustige begin van het bestand. Verder wordt gelet op de NAVO-top in Den Haag, waar de lidstaten moeten besluiten om minstens 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie te besteden.

5 uur geleden
Luchthavens Brussel en Charleroi platgelegd door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op Brussels Airport zijn woensdag zoals verwacht alle vertrekkende vluchten geannuleerd door een landelijke staking in België tegen het beleid van de federale regering. Ook luchthavenpersoneel doet mee aan de staking, die eerder al is aangekondigd. Op de luchthaven van Charleroi is het vliegverkeer stilgelegd, er vertrekken geen vluchten en er komen ook geen toestellen aan.

5 uur geleden