Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse banken stijgen op beurzen door Draghi-effect

Italiaanse banken stijgen op beurzen door Draghi-effect

AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse banken werden woensdag op de beurs in Milaan flink hoger gezet. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de voormalige baas van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, mogelijk de nieuwe premier wordt van Italië. De Europese beurzen gingen licht vooruit, na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Optimisme over de bedrijfsresultaten bleef de stemming ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 656,47 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 988,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,6 procent. De hoofdindex in Milaan kreeg er 2,9 procent bij. De Italiaanse banken UniCredit en Intesa Sanpaulo stegen rond 6 procent.

Bij de hoofdbedrijven op het Damrak stond speciaalchemieconcern DSM bovenaan met een winst van 1,7 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een adviesverhoging door Oddo BHF en won 0,6 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2,2 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat donderdag de boeken opent, daalde 1,3 procent.

Santander

Philips klom 0,3 procent. Het medisch technologieconcern denkt serieuzer na over een beursgang voor zijn tak die huishoudelijke apparaten als koffiezetapparaten en airfryers maakt. De verkoop van het onderdeel verloopt volgens persbureau Bloomberg namelijk moeizaam door coronabeperkingen. Philips kreeg voor de verkoop van de tak vooral interesse van Chinese kopers. Door reisbeperkingen vinden die het moeilijker om naar Nederland te komen voor het boekenonderzoek.

In Madrid won Santander dik 1 procent. De Spaanse bank leed afgelopen jaar een recordverlies. Door de coronapandemie moest het financiële concern meer geld opzij zetten om mogelijke verliezen op leningen op te vangen. De bank verwacht voor dit jaar wel een hogere winstgevendheid. Het Franse reclamebureau Publicis werd 2,7 procent hoger gezet in Parijs dankzij sterke kwartaalcijfers.

Siemens

Siemens klom 1,5 procent in Frankfurt. Het Duitse technologieconcern presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht dankzij een sterk herstel in China, en schroefde zijn verwachtingen op. In Londen vielen de resultaten van het Britse telecombedrijf Vodafone (plus 4 procent) in de smaak.

De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,2020 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 55,14 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 57,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

13 minuten geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

28 minuten geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

29 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

4 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

4 uur geleden