Italiaanse banken stijgen op beurzen door Draghi-effect
AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse banken werden woensdag op de beurs in Milaan flink hoger gezet. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de voormalige baas van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, mogelijk de nieuwe premier wordt van Italië. De Europese beurzen gingen licht vooruit, na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Optimisme over de bedrijfsresultaten bleef de stemming ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 656,47 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 988,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,6 procent. De hoofdindex in Milaan kreeg er 2,9 procent bij. De Italiaanse banken UniCredit en Intesa Sanpaulo stegen rond 6 procent.
Bij de hoofdbedrijven op het Damrak stond speciaalchemieconcern DSM bovenaan met een winst van 1,7 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een adviesverhoging door Oddo BHF en won 0,6 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2,2 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat donderdag de boeken opent, daalde 1,3 procent.
Santander
Philips klom 0,3 procent. Het medisch technologieconcern denkt serieuzer na over een beursgang voor zijn tak die huishoudelijke apparaten als koffiezetapparaten en airfryers maakt. De verkoop van het onderdeel verloopt volgens persbureau Bloomberg namelijk moeizaam door coronabeperkingen. Philips kreeg voor de verkoop van de tak vooral interesse van Chinese kopers. Door reisbeperkingen vinden die het moeilijker om naar Nederland te komen voor het boekenonderzoek.
In Madrid won Santander dik 1 procent. De Spaanse bank leed afgelopen jaar een recordverlies. Door de coronapandemie moest het financiële concern meer geld opzij zetten om mogelijke verliezen op leningen op te vangen. De bank verwacht voor dit jaar wel een hogere winstgevendheid. Het Franse reclamebureau Publicis werd 2,7 procent hoger gezet in Parijs dankzij sterke kwartaalcijfers.
Siemens
Siemens klom 1,5 procent in Frankfurt. Het Duitse technologieconcern presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht dankzij een sterk herstel in China, en schroefde zijn verwachtingen op. In Londen vielen de resultaten van het Britse telecombedrijf Vodafone (plus 4 procent) in de smaak.
De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,2020 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 55,14 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 57,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden