Italiaanse banken stijgen op beurzen door Draghi-effect
AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse banken werden woensdag op de beurs in Milaan flink hoger gezet. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de voormalige baas van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, mogelijk de nieuwe premier wordt van Italië. De Europese beurzen gingen licht vooruit, na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Optimisme over de bedrijfsresultaten bleef de stemming ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 656,47 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 988,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,6 procent. De hoofdindex in Milaan kreeg er 2,9 procent bij. De Italiaanse banken UniCredit en Intesa Sanpaulo stegen rond 6 procent.
Bij de hoofdbedrijven op het Damrak stond speciaalchemieconcern DSM bovenaan met een winst van 1,7 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een adviesverhoging door Oddo BHF en won 0,6 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2,2 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat donderdag de boeken opent, daalde 1,3 procent.
Santander
Philips klom 0,3 procent. Het medisch technologieconcern denkt serieuzer na over een beursgang voor zijn tak die huishoudelijke apparaten als koffiezetapparaten en airfryers maakt. De verkoop van het onderdeel verloopt volgens persbureau Bloomberg namelijk moeizaam door coronabeperkingen. Philips kreeg voor de verkoop van de tak vooral interesse van Chinese kopers. Door reisbeperkingen vinden die het moeilijker om naar Nederland te komen voor het boekenonderzoek.
In Madrid won Santander dik 1 procent. De Spaanse bank leed afgelopen jaar een recordverlies. Door de coronapandemie moest het financiële concern meer geld opzij zetten om mogelijke verliezen op leningen op te vangen. De bank verwacht voor dit jaar wel een hogere winstgevendheid. Het Franse reclamebureau Publicis werd 2,7 procent hoger gezet in Parijs dankzij sterke kwartaalcijfers.
Siemens
Siemens klom 1,5 procent in Frankfurt. Het Duitse technologieconcern presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht dankzij een sterk herstel in China, en schroefde zijn verwachtingen op. In Londen vielen de resultaten van het Britse telecombedrijf Vodafone (plus 4 procent) in de smaak.
De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,2020 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 55,14 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 57,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
21 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
23 uur geleden