Istanbul verlengt demonstratieverbod tot en met donderdag
ISTANBUL (ANP/AFP) - De autoriteiten in Istanbul hebben het verbod te demonstreren verlengd tot en met aanstaande donderdag melden Turkse media. Het ging woensdag in en zou tot zondag van kracht zijn.
De aanhouding van burgemeester Ekrem Imamoglu woensdag, samen met tientallen andere verdachten, heeft geleid tot grote protesten in tal van steden. Imamoglu is een vooraanstaand lid van de grootste oppositiepartij CHP, de oude en seculiere Republikeinse Volkspartij. Hij geldt als de belangrijkste politieke rivaal van president Recep Tayyip Erdogan die al sinds 2003 regeert en wiens populariteit mede onder invloed van grote financieel-economische problemen tanend is.
De 53-jarige Imamoglu heeft alle beschuldigingen fel weersproken. Zaterdagavond wordt hij voorgeleid en moet de rechter bepalen wat er verder met hem gebeurt. Hij wordt beschuldigd van corrupte praktijken en steun aan de terroristische Koerdische beweging PKK. Volgens de CHP zijn het gefabriceerde aanklachten om Imamoglu politiek uit te schakelen. De partij wil hem zondag tot presidentskandidaat kiezen.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
16 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
35 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
5 uur geleden