Istanbul nadert Londen Heathrow als drukste Europese luchthaven
BRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
Via Heathrow vlogen vorig jaar bijna 84,5 miljoen passagiers, een stijging van 0,7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Via het vliegveld in het Europese deel van Istanbul vlogen vorig jaar slechts 40.000 passagiers minder dan via Heathrow. Het aantal passagiers steeg met 5,5 procent op de in 2018 officieel geopende luchthaven. ACI Europe verwacht dat Istanbul Airport dit jaar de eerste plek overneemt.
Schiphol is de op drie na drukste luchthaven van Europa. Vorig jaar vlogen bijna 69 miljoen passagiers via de luchthaven in Amsterdam, 2,9 procent meer dan een jaar eerder. Charles de Gaulle in Parijs volgt met 72 miljoen passagiers. Madrid maakt de top 5 compleet en ontving 68 miljoen passagiers.
Records
Er reisden 2,6 miljard passagiers via alle Europese luchthavens vorig jaar, een toename van 4,4 procent ten opzichte van een jaar eerder. Waar veel Europese luchthavens vorig jaar een record braken, bleef 41 procent van de luchthavens nog onder de aantallen van voor corona.
Voor volgend jaar verwacht ACI Europe een verdere toename van het aantal passagiers. "Veel luchthavens zullen waarschijnlijk profiteren van het feit dat Europeanen eerder geneigd zijn binnen Europa te reizen dan daarbuiten, terwijl ons continent een favoriete bestemming blijft voor niet-Europeanen", aldus directeur van ACI Europe Olivier Jankovec.
Luchthavens in Istanbul fungeren als hub tussen Europa en Azië. Daarnaast is de toename van het aantal passagiers mogelijk ook een gevolg van de westerse sancties tegen Rusland. Reizigers kunnen niet direct van Rusland naar de EU vliegen of andersom. De andere grote luchthaven in Istanbul, Sabiha Gokcen in het Aziatische deel van de stad, zag het aantal passagiers met 16,7 procent toenemen tot ruim 48 miljoen passagiers.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
15 uur geleden