Israëlische vliegtuigen breken boven Libanon door geluidsbarrière
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Boven Libanon zijn Israëlische gevechtsvliegtuigen door de geluidsbarrière gebroken, melden Libanese media. Volgens een getuige van persbureau Reuters was in de hoofdstad Beiroet daardoor een enorme knal te horen en ontstond er paniek.
De straaljagers vlogen boven de stad tijdens een toespraak van Hezbollahleider Hassan Nasrallah. Hij beschuldigde Israël ervan dinsdag en woensdag duizenden communicatieapparaten te hebben laten ontploffen in heel Libanon. Daarbij vielen tientallen doden en raakten duizenden mensen gewond. Met name strijders van Hezbollah werden getroffen.
Als vliegtuigen door de geluidsbarrière breken ontstaat een supersonische schokgolf. Dat kan enorme knallen en trillingen op de grond veroorzaken.
Israël zei vlak voor de toespraak van Nasrallah begon dat het luchtaanvallen uitvoerde op doelen van Hezbollah. Ook in de nacht van woensdag op donderdag werd het zuiden van Libanon gebombardeerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
13 uur geleden