Israëlische vliegtuigen breken boven Libanon door geluidsbarrière
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Boven Libanon zijn Israëlische gevechtsvliegtuigen door de geluidsbarrière gebroken, melden Libanese media. Volgens een getuige van persbureau Reuters was in de hoofdstad Beiroet daardoor een enorme knal te horen en ontstond er paniek.
De straaljagers vlogen boven de stad tijdens een toespraak van Hezbollahleider Hassan Nasrallah. Hij beschuldigde Israël ervan dinsdag en woensdag duizenden communicatieapparaten te hebben laten ontploffen in heel Libanon. Daarbij vielen tientallen doden en raakten duizenden mensen gewond. Met name strijders van Hezbollah werden getroffen.
Als vliegtuigen door de geluidsbarrière breken ontstaat een supersonische schokgolf. Dat kan enorme knallen en trillingen op de grond veroorzaken.
Israël zei vlak voor de toespraak van Nasrallah begon dat het luchtaanvallen uitvoerde op doelen van Hezbollah. Ook in de nacht van woensdag op donderdag werd het zuiden van Libanon gebombardeerd.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
12 minuten geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
39 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
47 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
48 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geleden