Israëlische vliegtuigen breken boven Libanon door geluidsbarrière
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Boven Libanon zijn Israëlische gevechtsvliegtuigen door de geluidsbarrière gebroken, melden Libanese media. Volgens een getuige van persbureau Reuters was in de hoofdstad Beiroet daardoor een enorme knal te horen en ontstond er paniek.
De straaljagers vlogen boven de stad tijdens een toespraak van Hezbollahleider Hassan Nasrallah. Hij beschuldigde Israël ervan dinsdag en woensdag duizenden communicatieapparaten te hebben laten ontploffen in heel Libanon. Daarbij vielen tientallen doden en raakten duizenden mensen gewond. Met name strijders van Hezbollah werden getroffen.
Als vliegtuigen door de geluidsbarrière breken ontstaat een supersonische schokgolf. Dat kan enorme knallen en trillingen op de grond veroorzaken.
Israël zei vlak voor de toespraak van Nasrallah begon dat het luchtaanvallen uitvoerde op doelen van Hezbollah. Ook in de nacht van woensdag op donderdag werd het zuiden van Libanon gebombardeerd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
17 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geleden