Israëlische politie zet waterkanonnen in tegen betogers
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft zaterdag waterkanonnen ingezet tegen demonstranten die tegen de regering protesteerden. Ze zijn boos over de handelswijze van premier Benjamin Netanyahu met betrekking tot het coronavirus.
Duizenden demonstranten kwamen zaterdag bijeen voor de woning van Netanyahu in Jeruzalem en in een park ik Tel Aviv. Volgens een woordvoerder van de politie waren de demonstraties toegestaan, maar is er ingegrepen vanwege een aantal "verstoringen", zoals wegblokkades die door de betogers waren opgesteld. Ook zouden demonstranten in Tel Aviv pepperspray tegen de politie hebben gebruikt. Daarvoor is een aantal mensen aangehouden.
In Israël lopen de coronabesmettingen de laatste tijd op, met ruim duizend gevallen per dag. Voor de regering reden om vrijdag nieuwe maatregelen aan te kondigen. Zo zijn winkels in het weekend gesloten en mag eten van restaurants alleen nog maar worden afgehaald of bezorgd laten worden.
Netanyahu heeft toegegeven dat hij eind april en begin mei te snel de economie heeft heropend na een strenge lockdown. Op dat moment waren er niet meer dan enkele tientallen besmettingen per dag. Dinsdag werd een recordaantal van 1681 nieuwe besmettingen gemeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
11 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
11 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
12 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
14 uur geleden