Israëlische politie zet waterkanonnen in tegen betogers
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft zaterdag waterkanonnen ingezet tegen demonstranten die tegen de regering protesteerden. Ze zijn boos over de handelswijze van premier Benjamin Netanyahu met betrekking tot het coronavirus.
Duizenden demonstranten kwamen zaterdag bijeen voor de woning van Netanyahu in Jeruzalem en in een park ik Tel Aviv. Volgens een woordvoerder van de politie waren de demonstraties toegestaan, maar is er ingegrepen vanwege een aantal "verstoringen", zoals wegblokkades die door de betogers waren opgesteld. Ook zouden demonstranten in Tel Aviv pepperspray tegen de politie hebben gebruikt. Daarvoor is een aantal mensen aangehouden.
In Israël lopen de coronabesmettingen de laatste tijd op, met ruim duizend gevallen per dag. Voor de regering reden om vrijdag nieuwe maatregelen aan te kondigen. Zo zijn winkels in het weekend gesloten en mag eten van restaurants alleen nog maar worden afgehaald of bezorgd laten worden.
Netanyahu heeft toegegeven dat hij eind april en begin mei te snel de economie heeft heropend na een strenge lockdown. Op dat moment waren er niet meer dan enkele tientallen besmettingen per dag. Dinsdag werd een recordaantal van 1681 nieuwe besmettingen gemeld.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
13 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
14 uur geleden