Israëlische militairen omsingelen Khan Younis
KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Israëlische militairen hebben Khan Younis in het zuiden van de Gazastrook omsingeld, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten. Zij zouden in de afgelopen 24 uur tijdens hevige gevechten "tientallen terroristen" hebben gedood.
De laatste dagen wordt veel gevochten in het gebied rond Khan Younis. In die stad zit volgens Israël een hoofdkwartier van Hamas. Hamasleiders en Israëlische gijzelaars zouden er in het ondergrondse tunnelsysteem zitten. Khan Younis is de geboortestad en woonplaats van leider Yahya Sinwar, het vermeende brein achter de aanvallen op Israël van 7 oktober.
De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben 25.490 mensen het leven gekost, meldt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid dinsdag. Dat is een stijging van 195 ten opzichte van een dag eerder. Volgens het ministerie ligt het aantal gewonden op bijna 63.400.
Meer uit Buitenland
ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
49 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
2 uur geledenN i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
12 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
14 uur geleden