Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische militairen omsingelen Khan Younis

Israëlische militairen omsingelen Khan Younis

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Israëlische militairen hebben Khan Younis in het zuiden van de Gazastrook omsingeld, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten. Zij zouden in de afgelopen 24 uur tijdens hevige gevechten "tientallen terroristen" hebben gedood.

De laatste dagen wordt veel gevochten in het gebied rond Khan Younis. In die stad zit volgens Israël een hoofdkwartier van Hamas. Hamasleiders en Israëlische gijzelaars zouden er in het ondergrondse tunnelsysteem zitten. Khan Younis is de geboortestad en woonplaats van leider Yahya Sinwar, het vermeende brein achter de aanvallen op Israël van 7 oktober.

De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben 25.490 mensen het leven gekost, meldt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid dinsdag. Dat is een stijging van 195 ten opzichte van een dag eerder. Volgens het ministerie ligt het aantal gewonden op bijna 63.400.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

1 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

3 uur geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

4 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

4 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

5 uur geleden