Israëlische luchtaanvallen gemeld bij Damascus en Hama
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië. Bij hoofdstad Damascus zou volgens Syrische staatsmedia zijn gebombardeerd in de omgeving van een militair onderzoekscentrum en ook bij Hama vond een aanval plaats. Die was volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten gericht tegen een militair vliegveld.
Israël heeft vaker doelen in het buurland bestookt sinds het regime van dictator Bashar al-Assad daar vorig jaar is verdreven door rebellen. Het land wil voorkomen dat wapens in handen vallen van de nieuwe machthebbers. Het onderzoekscentrum bij Damascus is daarbij ook al eerder bestookt. Israël zegt dat daar is gewerkt aan chemische wapens en raketten.
De Israëlische krijgsmacht bevestigde later dat aanvallen zijn uitgevoerd. In een verklaring staat dat "militaire middelen zijn getroffen die nog aanwezig waren op de Syrische bases Hama en T4, evenals andere resterende militaire infrastructuur in de omgeving van Damascus".
Ook toen Assad nog aan de macht was, bombardeerde Israël doelen in Syrië. Het Assad-regime had nauwe banden met Iran, de aartsrivaal van Israël. De luchtaanvallen op Syrië zouden destijds onder meer bedoeld zijn geweest om Iraanse wapens te vernietigen die bestemd waren voor Hezbollah in Libanon.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
1 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
2 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
4 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
4 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
4 uur geleden