
Israëlische krijgsmacht: aanvallen op honderden doelen in Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt maandag massale luchtaanvallen op Hezbollah in Libanon. Daarbij zouden meer dan driehonderd doelen zijn getroffen.
De krijgsmacht meldde eerder tussen 06.30 en 07.30 uur meer dan 150 luchtaanvallen te hebben uitgevoerd. Een legerwoordvoerder zei ook dat aanvallen op woningen, waarin Hezbollah wapens zou hebben verborgen, op korte termijn zouden plaatsvinden. Bij de luchtaanvallen is zeker een dode gevallen. Het aantal gewonden ligt op 34.
Het Libanese ministerie van Volksgezondheid heeft ziekenhuizen in het zuiden en het oosten verzocht niet-noodzakelijke operaties te schrappen, zodat er ruimte is voor de behandeling van gewonden. De Libanese autoriteiten houden scholen in getroffen gebieden en delen van hoofdstad Beiroet twee dagen dicht. Burgers zijn op meerdere plekken, waaronder in Beiroet, opgeroepen te evacueren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.
6 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachten in het proces rond de spraakmakende roofoverval op Kim Kardashian in Parijs in 2016 hebben vrijdag celstraffen gekregen tot drie jaar. De hoogste straf ging naar de vermeende bedenker. Aomar Aït Khedache kreeg acht jaar gevangenisstraf, waarvan vijf jaar voorwaardelijk.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland wil Oekraïne voorwaarden voor een vredesregeling sturen zodra de huidige gevangenenruil is voltooid. Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou aangekondigd. Rusland en Oekraïne zijn begonnen met hun grootste gevangenenruil tot nu toe in de oorlog. Inmiddels heeft elke kant 390 mensen vrijgelaten en in totaal worden er volgens de planning 2000 mensen aan de andere zijde overgedragen, dus 1000 uit Oekraïne en 1000 uit Rusland.
7 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een 39-jarige vrouw wordt ervan verdacht zeker twaalf mensen te hebben gestoken in het centraal station van het Noord-Duitse Hamburg. De politie gaat ervan uit dat ze alleen heeft gehandeld. Het onderzoek naar de achtergrond is in volle gang.
8 uur geleden