Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische grondoperatie Libanon mogelijk 'binnen enkele uren'

Israëlische grondoperatie Libanon mogelijk 'binnen enkele uren'

TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische grondoperatie in Libanon is mogelijk aanstaande. Een ingewijde zegt tegen het Amerikaanse CBS News dat een inval met grondtroepen binnen enkele uren kan plaatsvinden. Ook zegt een bron tegen persbureau Reuters dat de positionering van de Israëlische troepen wijst op een mogelijk grondoffensief dat aanstaande lijkt.

Ook Amerikaanse media als The Washington Post en CNN hebben bericht dat Israël de VS heeft geïnformeerd over een geplande grondoperatie in Libanon. Zij baseren zich op anonieme bronnen. De inval zou bedoeld zijn om infrastructuur van Hezbollah te vernietigen in het grensgebied.

De VS vrezen volgens een bron van CNN dat een beperkte grondoperatie uiteindelijk kan uitgroeien tot een veel grotere operatie. Die zorgen worden besproken met Israël, meldt de nieuwszender.

Staakt-het-vuren

President Joe Biden roept opnieuw op tot een staakt-het-vuren na de berichten van de mogelijk ophanden zijnde grondoperatie. Gevraagd of hij ervan af weet en of hij een grondoffensief acceptabel vindt, antwoordde de Amerikaanse president: "Ik ben meer op de hoogte dan jij mogelijk weet en ik voel me er goed bij als ze stoppen."

Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie zegt dat met Israël nog wordt gesproken "over de beste weg vooruit".

Nieuwe fase

De autoriteiten in de twee landen hebben formeel niet bevestigd dat er een grondoperatie aankomt. Wel zei de Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant dat een nieuwe fase aanstaande is in de strijd met Hezbollah. Ook heeft premier Benjamin Netanyahu zijn veiligheidskabinet bijeengeroepen in een militaire basis in Tel Aviv, berichten Israëlische media.

Israël voerde de afgelopen tijd zware luchtaanvallen uit op Hezbollah. Het land is al met grondtroepen actief in de Gazastrook, waar het Hamas wil uitschakelen.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

2 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

5 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

5 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

7 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

7 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

7 uur geleden