Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische grondoperatie Libanon mogelijk 'binnen enkele uren'

Israëlische grondoperatie Libanon mogelijk 'binnen enkele uren'

TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische grondoperatie in Libanon is mogelijk aanstaande. Een ingewijde zegt tegen het Amerikaanse CBS News dat een inval met grondtroepen binnen enkele uren kan plaatsvinden. Ook zegt een bron tegen persbureau Reuters dat de positionering van de Israëlische troepen wijst op een mogelijk grondoffensief dat aanstaande lijkt.

Ook Amerikaanse media als The Washington Post en CNN hebben bericht dat Israël de VS heeft geïnformeerd over een geplande grondoperatie in Libanon. Zij baseren zich op anonieme bronnen. De inval zou bedoeld zijn om infrastructuur van Hezbollah te vernietigen in het grensgebied.

De VS vrezen volgens een bron van CNN dat een beperkte grondoperatie uiteindelijk kan uitgroeien tot een veel grotere operatie. Die zorgen worden besproken met Israël, meldt de nieuwszender.

Staakt-het-vuren

President Joe Biden roept opnieuw op tot een staakt-het-vuren na de berichten van de mogelijk ophanden zijnde grondoperatie. Gevraagd of hij ervan af weet en of hij een grondoffensief acceptabel vindt, antwoordde de Amerikaanse president: "Ik ben meer op de hoogte dan jij mogelijk weet en ik voel me er goed bij als ze stoppen."

Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie zegt dat met Israël nog wordt gesproken "over de beste weg vooruit".

Nieuwe fase

De autoriteiten in de twee landen hebben formeel niet bevestigd dat er een grondoperatie aankomt. Wel zei de Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant dat een nieuwe fase aanstaande is in de strijd met Hezbollah. Ook heeft premier Benjamin Netanyahu zijn veiligheidskabinet bijeengeroepen in een militaire basis in Tel Aviv, berichten Israëlische media.

Israël voerde de afgelopen tijd zware luchtaanvallen uit op Hezbollah. Het land is al met grondtroepen actief in de Gazastrook, waar het Hamas wil uitschakelen.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

28 minuten geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

1 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

5 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

5 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

6 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

7 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

7 uur geleden