Israëlisch leger bevestigt twee aanvallen in Syrië
JERUZALEM/DAMASCUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee aanvallen te hebben uitgevoerd in Quneitra, in het door Syrië gecontroleerde deel van de Golanhoogten. Daarbij zou een strijder van de Libanese groep Hezbollah zijn gedood en een "terrorist die terroristische activiteiten tegen de staat Israël uitvoerde en opereerde met Iraanse hulp", aldus een verklaring van het leger.
Eerder op donderdag meldden Syrische staatsmedia al dat een Israëlische droneaanval twee mensen heeft gedood in Quneitra. "Twee burgers werden gedood door een Israëlische droneaanval op een burgervoertuig" op de weg tussen hoofdstad Damascus en Quneitra, berichtte het officiële persbureau SANA.
Zondag kwamen in de Syrische provincie Hama achttien mensen om door Israëlische aanvallen, aldus de Syrische autoriteiten. Twee inlichtingenbronnen uit de regio meldden dat het doelwit van die aanvallen een groot militair onderzoekscentrum voor chemische wapenproductie was in de buurt van de stad Masyaf. Israël gaf op die berichten geen commentaar, maar dat doet het zelden op specifieke berichten over aanvallen in Syrië.
Israël nam in 1967 een groot deel van de Golanhoogten van Syrië in en annexeerde die later.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
11 uur geleden