Israëlisch leger bevestigt twee aanvallen in Syrië
JERUZALEM/DAMASCUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee aanvallen te hebben uitgevoerd in Quneitra, in het door Syrië gecontroleerde deel van de Golanhoogten. Daarbij zou een strijder van de Libanese groep Hezbollah zijn gedood en een "terrorist die terroristische activiteiten tegen de staat Israël uitvoerde en opereerde met Iraanse hulp", aldus een verklaring van het leger.
Eerder op donderdag meldden Syrische staatsmedia al dat een Israëlische droneaanval twee mensen heeft gedood in Quneitra. "Twee burgers werden gedood door een Israëlische droneaanval op een burgervoertuig" op de weg tussen hoofdstad Damascus en Quneitra, berichtte het officiële persbureau SANA.
Zondag kwamen in de Syrische provincie Hama achttien mensen om door Israëlische aanvallen, aldus de Syrische autoriteiten. Twee inlichtingenbronnen uit de regio meldden dat het doelwit van die aanvallen een groot militair onderzoekscentrum voor chemische wapenproductie was in de buurt van de stad Masyaf. Israël gaf op die berichten geen commentaar, maar dat doet het zelden op specifieke berichten over aanvallen in Syrië.
Israël nam in 1967 een groot deel van de Golanhoogten van Syrië in en annexeerde die later.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
6 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
6 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
6 uur geleden