Israëlisch leger bevestigt twee aanvallen in Syrië
JERUZALEM/DAMASCUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee aanvallen te hebben uitgevoerd in Quneitra, in het door Syrië gecontroleerde deel van de Golanhoogten. Daarbij zou een strijder van de Libanese groep Hezbollah zijn gedood en een "terrorist die terroristische activiteiten tegen de staat Israël uitvoerde en opereerde met Iraanse hulp", aldus een verklaring van het leger.
Eerder op donderdag meldden Syrische staatsmedia al dat een Israëlische droneaanval twee mensen heeft gedood in Quneitra. "Twee burgers werden gedood door een Israëlische droneaanval op een burgervoertuig" op de weg tussen hoofdstad Damascus en Quneitra, berichtte het officiële persbureau SANA.
Zondag kwamen in de Syrische provincie Hama achttien mensen om door Israëlische aanvallen, aldus de Syrische autoriteiten. Twee inlichtingenbronnen uit de regio meldden dat het doelwit van die aanvallen een groot militair onderzoekscentrum voor chemische wapenproductie was in de buurt van de stad Masyaf. Israël gaf op die berichten geen commentaar, maar dat doet het zelden op specifieke berichten over aanvallen in Syrië.
Israël nam in 1967 een groot deel van de Golanhoogten van Syrië in en annexeerde die later.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
48 minuten geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
2 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
2 uur geleden