Israël zegt dat onder UNRWA-doden drie Hamasstrijders waren
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat bij luchtaanvallen op Gaza negen Hamasstrijders zijn gedood, van wie een deel ook voor UNRWA gewerkt zou hebben. Bij de aanvallen van woensdag kwamen zes medewerkers van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen om, meldde de VN. De krijgsmacht zegt dat het precisieaanvallen waren op een school die gebruikt werd als commandocentrum.
Volgens de IDF werkten drie van de gedode Hamasstrijders ook voor UNRWA. Woordvoerder Nadav Shoshani plaatste een lijst met namen online, met daarbij een korte omschrijving van de gewelddadige activiteiten waarbij de negen betrokken zouden zijn geweest.
Volgens de Verenigde Naties kwamen bij de luchtaanval ten minste achttien mensen om het leven, inclusief de zes UNRWA-medewerkers. Niet eerder werden zoveel medewerkers in één keer gedood, zegt de VN. De woordvoerder van secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric, eiste een onafhankelijk onderzoek. "Het aanhoudende gebrek aan effectieve bescherming voor burgers in Gaza is gewetenloos."
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
1 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
4 uur geleden