Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt dat onder UNRWA-doden drie Hamasstrijders waren

Israël zegt dat onder UNRWA-doden drie Hamasstrijders waren

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat bij luchtaanvallen op Gaza negen Hamasstrijders zijn gedood, van wie een deel ook voor UNRWA gewerkt zou hebben. Bij de aanvallen van woensdag kwamen zes medewerkers van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen om, meldde de VN. De krijgsmacht zegt dat het precisieaanvallen waren op een school die gebruikt werd als commandocentrum.

Volgens de IDF werkten drie van de gedode Hamasstrijders ook voor UNRWA. Woordvoerder Nadav Shoshani plaatste een lijst met namen online, met daarbij een korte omschrijving van de gewelddadige activiteiten waarbij de negen betrokken zouden zijn geweest.

Volgens de Verenigde Naties kwamen bij de luchtaanval ten minste achttien mensen om het leven, inclusief de zes UNRWA-medewerkers. Niet eerder werden zoveel medewerkers in één keer gedood, zegt de VN. De woordvoerder van secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric, eiste een onafhankelijk onderzoek. "Het aanhoudende gebrek aan effectieve bescherming voor burgers in Gaza is gewetenloos."

Meer uit Buitenland

IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

28 minuten geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

53 minuten geleden
Vaststelling dodental treinongeluk Spanje kan nog uren duren

MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.

58 minuten geleden
Trump en Syrische president bellen over geweld in noordoosten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.

1 uur geleden
Vliegtuigen onderweg naar Amerikaanse basis op Groenland

PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
'Oefening' van bondgenoten op Groenland moet langer en groter

BRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.

1 uur geleden
Surinaams hof verlaagt straffen voormalige financiële top

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.

2 uur geleden