Israël zegt dat onder UNRWA-doden drie Hamasstrijders waren
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat bij luchtaanvallen op Gaza negen Hamasstrijders zijn gedood, van wie een deel ook voor UNRWA gewerkt zou hebben. Bij de aanvallen van woensdag kwamen zes medewerkers van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen om, meldde de VN. De krijgsmacht zegt dat het precisieaanvallen waren op een school die gebruikt werd als commandocentrum.
Volgens de IDF werkten drie van de gedode Hamasstrijders ook voor UNRWA. Woordvoerder Nadav Shoshani plaatste een lijst met namen online, met daarbij een korte omschrijving van de gewelddadige activiteiten waarbij de negen betrokken zouden zijn geweest.
Volgens de Verenigde Naties kwamen bij de luchtaanval ten minste achttien mensen om het leven, inclusief de zes UNRWA-medewerkers. Niet eerder werden zoveel medewerkers in één keer gedood, zegt de VN. De woordvoerder van secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric, eiste een onafhankelijk onderzoek. "Het aanhoudende gebrek aan effectieve bescherming voor burgers in Gaza is gewetenloos."
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
4 uur geleden