Israël zegt dat onder UNRWA-doden drie Hamasstrijders waren
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat bij luchtaanvallen op Gaza negen Hamasstrijders zijn gedood, van wie een deel ook voor UNRWA gewerkt zou hebben. Bij de aanvallen van woensdag kwamen zes medewerkers van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen om, meldde de VN. De krijgsmacht zegt dat het precisieaanvallen waren op een school die gebruikt werd als commandocentrum.
Volgens de IDF werkten drie van de gedode Hamasstrijders ook voor UNRWA. Woordvoerder Nadav Shoshani plaatste een lijst met namen online, met daarbij een korte omschrijving van de gewelddadige activiteiten waarbij de negen betrokken zouden zijn geweest.
Volgens de Verenigde Naties kwamen bij de luchtaanval ten minste achttien mensen om het leven, inclusief de zes UNRWA-medewerkers. Niet eerder werden zoveel medewerkers in één keer gedood, zegt de VN. De woordvoerder van secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric, eiste een onafhankelijk onderzoek. "Het aanhoudende gebrek aan effectieve bescherming voor burgers in Gaza is gewetenloos."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
2 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
4 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
8 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
12 uur geleden