Israël zegt 800 doelen in Libanon te hebben geraakt
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht claimt maandag in Libanon achthonderd doelen van Hezbollah te hebben beschoten. Het zou gaan om plekken waar Hezbollah onder meer raketten, drones en raketinstallaties verstopt had.
De geraakte doelen lagen in het zuiden van Libanon en in de Bekavallei, in het oosten van het land. Volgens het Libanese ministerie van Gezondheid zijn daarbij ten minste 274 doden gevallen en meer dan duizend mensen gewond geraakt.
Israël heeft verklaard dat de aanvallen vooral uit voorzorg zijn. De wapens van Hezbollah moeten worden vernietigd voordat die gebruikt kunnen worden tegen Israël, zei de minister van Defensie Yoav Gallant. Veel Libanezen kregen telefonisch een waarschuwing van Israël dat ook huizen zouden worden beschoten. Duizenden families zijn volgens de Libanese autoriteiten op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
38 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot twaalf. Ook raakten zeker zestien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
4 uur geleden