Israël vroeg Nederland om hulp rond situatie Amsterdam
AMSTERDAM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz heeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp gevraagd om hulp bij het in veiligheid brengen van Israëliërs in Amsterdam vrijdagnacht. Dat meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken volgens persbureau Reuters in een verklaring. In Amsterdam werd het vrijdag aan het begin van de nacht onrustig na een voetbalwedstrijd tussen Ajax en de Israëlische club Maccabi Tel Aviv.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken kon vrijdag niet direct met informatie komen, meldde een woordvoerder.
Het was op verschillende plekken in Amsterdam onrustig. Op sociale media circuleren beelden van gewelddadigheden in Amsterdam. Die beelden zijn niet geverifieerd, maar worden bijvoorbeeld ook gedeeld op X door de Israëlische ambassade in de Verenigde Staten. De ambassade schrijft dat "honderden fans" van de Israëlische voetbalclub zijn aangevallen.
De politie heeft tot nu toe 57 mensen aangehouden. Het Israëlische ministerie van Nationale Veiligheid heeft Israëlische burgers in Amsterdam opgeroepen in hun hotelkamers te blijven. "Fans die naar een voetbalwedstrijd gingen, kregen te maken met antisemitisme en werden met onvoorstelbare wreedheid aangevallen, alleen om hun Joodsheid en omdat ze Israëlisch zijn", zei de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir in een bericht op X.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
6 uur geleden