Israël vroeg Nederland om hulp rond situatie Amsterdam
AMSTERDAM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz heeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp gevraagd om hulp bij het in veiligheid brengen van Israëliërs in Amsterdam vrijdagnacht. Dat meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken volgens persbureau Reuters in een verklaring. In Amsterdam werd het vrijdag aan het begin van de nacht onrustig na een voetbalwedstrijd tussen Ajax en de Israëlische club Maccabi Tel Aviv.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken kon vrijdag niet direct met informatie komen, meldde een woordvoerder.
Het was op verschillende plekken in Amsterdam onrustig. Op sociale media circuleren beelden van gewelddadigheden in Amsterdam. Die beelden zijn niet geverifieerd, maar worden bijvoorbeeld ook gedeeld op X door de Israëlische ambassade in de Verenigde Staten. De ambassade schrijft dat "honderden fans" van de Israëlische voetbalclub zijn aangevallen.
De politie heeft tot nu toe 57 mensen aangehouden. Het Israëlische ministerie van Nationale Veiligheid heeft Israëlische burgers in Amsterdam opgeroepen in hun hotelkamers te blijven. "Fans die naar een voetbalwedstrijd gingen, kregen te maken met antisemitisme en werden met onvoorstelbare wreedheid aangevallen, alleen om hun Joodsheid en omdat ze Israëlisch zijn", zei de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir in een bericht op X.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
11 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
14 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
21 uur geleden