Israël vroeg Nederland om hulp rond situatie Amsterdam
AMSTERDAM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz heeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp gevraagd om hulp bij het in veiligheid brengen van Israëliërs in Amsterdam vrijdagnacht. Dat meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken volgens persbureau Reuters in een verklaring. In Amsterdam werd het vrijdag aan het begin van de nacht onrustig na een voetbalwedstrijd tussen Ajax en de Israëlische club Maccabi Tel Aviv.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken kon vrijdag niet direct met informatie komen, meldde een woordvoerder.
Het was op verschillende plekken in Amsterdam onrustig. Op sociale media circuleren beelden van gewelddadigheden in Amsterdam. Die beelden zijn niet geverifieerd, maar worden bijvoorbeeld ook gedeeld op X door de Israëlische ambassade in de Verenigde Staten. De ambassade schrijft dat "honderden fans" van de Israëlische voetbalclub zijn aangevallen.
De politie heeft tot nu toe 57 mensen aangehouden. Het Israëlische ministerie van Nationale Veiligheid heeft Israëlische burgers in Amsterdam opgeroepen in hun hotelkamers te blijven. "Fans die naar een voetbalwedstrijd gingen, kregen te maken met antisemitisme en werden met onvoorstelbare wreedheid aangevallen, alleen om hun Joodsheid en omdat ze Israëlisch zijn", zei de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir in een bericht op X.
Meer uit Binnenland
WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
12 uur geleden