Israël vormt dienst om 'vrijwillig' vertrek Gazanen te regelen
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël richt een nieuwe instelling op om het "vrijwillige" vertrek van Palestijnen uit de Gazastrook voor te bereiden. Die dienst moet regelen dat Gazanen "op een veilige en geordende manier" naar derde landen kunnen vertrekken.
Een woordvoerder van premier Benjamin Netanyahu zegt dat Palestijnen die Gaza willen verlaten dat zouden moeten kunnen doen, "in lijn met de visie van de Amerikaanse president Donald Trump". Trump opperde anderhalve maand geleden dat alle ruim 2 miljoen inwoners het gebied zouden moeten verlaten zodat de Amerikanen het weer kunnen opbouwen na de verwoestende oorlog met Israël.
De nieuwe dienst komt onder controle te staan van het ministerie van Defensie. Het is niet duidelijk naar welke derde landen de Palestijnen zouden moeten vertrekken. Verschillende landen in de regio hebben zich uitgesproken tegen de plannen, omdat het neer zou komen op gedwongen verplaatsingen. VN-chef António Guterres spreekt van etnische zuivering.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.
12 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.
36 minuten geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.
3 uur geleden