Israël voert eerste versoepelingen van lockdown in
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft zondag aan het begin van de nieuwe werkweek de meest strikte lockdownmaatregelen versoepeld. Kleuterscholen en kinderopvangcentra hebben hun deuren weer geopend voor honderdduizenden kinderen.
Daarnaast is de maatregel opgeheven dat mensen zich niet verder dan een kilometer van hun woning mogen verplaatsen. Het is zelfs weer toegestaan parken en stranden te bezoeken.
Mensen mogen onder voorwaarden ook weer naar de Klaagmuur en de Tempelberg, maar bijeenkomsten blijven vooralsnog verboden.
Israël verkeert in een tweede lockdown sinds 18 september, toen bleek dat de besmettingscijfers weer fors opliepen. Op 30 september werden dagelijks 9000 nieuwe besmettingsgevallen vastgesteld, een aantal dat al snel tot onder de 2000 per dag werd teruggebracht.
Het Israëlische ministerie van Volksgezondheid maakte zondag 395 nieuwe besmettingsgevallen bekend. De regering wil de versoepelingen van maatregelen ditmaal voorzichtiger en langzamer invoeren, uit vrees voor de talrijke overtredingen. Volgens Israëlische media bestaat vooral angst voor de streng-religieuze groepen, waar een relatief hoog besmettingsrisico geldt, ook doordat zij met grote families dicht bij elkaar leven en wonen.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
5 uur geleden