Israël stelt inreisverbod in voor VK, Denemarken en Zuid-Afrika
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft vanwege de coronarisico's een inreisverbod afgekondigd voor buitenlandse reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Denemarken en Zuid-Afrika. Het speciale 'coronakabinet' van premier Benjamin Netanyahu en een aantal vakministers heeft het verbod ingesteld in reactie op berichten over nieuwe varianten van het virus, meldt The Jerusalem Post.
"We moeten de hele wereld onmiddellijk afsluiten", citeert de krant Netanyahu. Israëli's mogen wel nog terugkeren uit de drie landen. Ze moeten dan verplicht in quarantaine in daartoe ingerichte hotelkamers.
In het Verenigd Koninkrijk hebben wetenschappers de overheid gewaarschuwd dat de nieuwe virusvariant een stuk besmettelijker lijkt dan de eerdere versies. Ook Zuid-Afrika maakte vrijdag bekend dat in het land een nieuwe variant rondgaat.
In Denemarken dook eerder een gemuteerde versie van het coronavirus op die vooral onder nertsen voorkwam, maar later ook overging op mensen. De verspreiding daarvan is gestuit, maar het land kampt nog steeds met hoge besmettingscijfers. Daarom is ook daar een lockdown van kracht.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
8 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
9 uur geleden