Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn
GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische inlichtingendiensten schatten dat er nog 51 gijzelaars in de Gazastrook in leven zijn, bericht de Israëlische krant Israel Hayom. Dat betekent dat 50 van de 101 mensen die nog worden vastgehouden door Hamas al zouden zijn overleden.
De status van veel van de gijzelaars is niet officieel bekend. Van 37 van hen is bevestigd dat ze dood zijn en dat hun lichamen worden vastgehouden door Hamas.
Volgens Israel Hayom gelden in Israël strenge medische en religieuze regels voor het doodverklaren van mensen. Hoewel het bewijs bij dertien mensen dus nog niet voldoet aan die regels, hebben de inlichtingendiensten genoeg informatie om aan te nemen dat ze niet meer in leven zijn. Hun families zouden van die inschatting op de hoogte zijn gebracht.
Ruim een jaar geleden ontvoerde Hamas zo'n 250 mensen naar de Gazastrook. Eind november 2023 kwamen er meer dan honderd vrij tijdens een staakt-het-vuren van een week. Later liet Hamas nog vier mensen gaan en hebben Israëlische troepen gijzelaars bevrijd bij de grondoperatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
2 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
8 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
12 uur geleden