Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn

Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn

GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische inlichtingendiensten schatten dat er nog 51 gijzelaars in de Gazastrook in leven zijn, bericht de Israëlische krant Israel Hayom. Dat betekent dat 50 van de 101 mensen die nog worden vastgehouden door Hamas al zouden zijn overleden.

De status van veel van de gijzelaars is niet officieel bekend. Van 37 van hen is bevestigd dat ze dood zijn en dat hun lichamen worden vastgehouden door Hamas.

Volgens Israel Hayom gelden in Israël strenge medische en religieuze regels voor het doodverklaren van mensen. Hoewel het bewijs bij dertien mensen dus nog niet voldoet aan die regels, hebben de inlichtingendiensten genoeg informatie om aan te nemen dat ze niet meer in leven zijn. Hun families zouden van die inschatting op de hoogte zijn gebracht.

Ruim een jaar geleden ontvoerde Hamas zo'n 250 mensen naar de Gazastrook. Eind november 2023 kwamen er meer dan honderd vrij tijdens een staakt-het-vuren van een week. Later liet Hamas nog vier mensen gaan en hebben Israëlische troepen gijzelaars bevrijd bij de grondoperatie in Gaza.

Meer uit Buitenland

Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

58 minuten geleden
VN-organisatie stelt dodental kliniek Kabul op ruim 140

KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.

1 uur geleden
Belgische overheid doet WhatsApp in de ban en komt met Beam

BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.

1 uur geleden
Israël erkent beschieting positie UNIFIL in Libanon

PARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.

2 uur geleden
Overheid VS waarschuwt voor sluiting vliegvelden door shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.

2 uur geleden
Minister Iran: dood Larijani geen fatale klap voor het regime

TEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.

3 uur geleden
VN: ongeveer 4,9 miljoen kinderen onder 5 jaar gestorven in 2024

NEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.

6 uur geleden