Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn
GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische inlichtingendiensten schatten dat er nog 51 gijzelaars in de Gazastrook in leven zijn, bericht de Israëlische krant Israel Hayom. Dat betekent dat 50 van de 101 mensen die nog worden vastgehouden door Hamas al zouden zijn overleden.
De status van veel van de gijzelaars is niet officieel bekend. Van 37 van hen is bevestigd dat ze dood zijn en dat hun lichamen worden vastgehouden door Hamas.
Volgens Israel Hayom gelden in Israël strenge medische en religieuze regels voor het doodverklaren van mensen. Hoewel het bewijs bij dertien mensen dus nog niet voldoet aan die regels, hebben de inlichtingendiensten genoeg informatie om aan te nemen dat ze niet meer in leven zijn. Hun families zouden van die inschatting op de hoogte zijn gebracht.
Ruim een jaar geleden ontvoerde Hamas zo'n 250 mensen naar de Gazastrook. Eind november 2023 kwamen er meer dan honderd vrij tijdens een staakt-het-vuren van een week. Later liet Hamas nog vier mensen gaan en hebben Israëlische troepen gijzelaars bevrijd bij de grondoperatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
1 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
3 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
6 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
7 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
12 uur geleden