Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn

Israël schat dat 50 van de 101 gijzelaars in Gaza dood zijn

GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische inlichtingendiensten schatten dat er nog 51 gijzelaars in de Gazastrook in leven zijn, bericht de Israëlische krant Israel Hayom. Dat betekent dat 50 van de 101 mensen die nog worden vastgehouden door Hamas al zouden zijn overleden.

De status van veel van de gijzelaars is niet officieel bekend. Van 37 van hen is bevestigd dat ze dood zijn en dat hun lichamen worden vastgehouden door Hamas.

Volgens Israel Hayom gelden in Israël strenge medische en religieuze regels voor het doodverklaren van mensen. Hoewel het bewijs bij dertien mensen dus nog niet voldoet aan die regels, hebben de inlichtingendiensten genoeg informatie om aan te nemen dat ze niet meer in leven zijn. Hun families zouden van die inschatting op de hoogte zijn gebracht.

Ruim een jaar geleden ontvoerde Hamas zo'n 250 mensen naar de Gazastrook. Eind november 2023 kwamen er meer dan honderd vrij tijdens een staakt-het-vuren van een week. Later liet Hamas nog vier mensen gaan en hebben Israëlische troepen gijzelaars bevrijd bij de grondoperatie in Gaza.

Meer uit Buitenland

Frankrijk kondigt deadlines aan voor afbouw kolen, olie en gas

SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.

22 minuten geleden
Filmpjes vervangen tanks bij jaarlijkse militaire parade Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.

57 minuten geleden
Ex-president Zuid-Korea krijgt 7 jaar cel voor verzet arrestatie

SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.

1 uur geleden
Bultrug Timmy nog steeds onderweg naar Noordzee

WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.

2 uur geleden
UNICEF: verlies duizenden vrouwelijke leerkrachten in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.

5 uur geleden
Klimaatdienst: Europa kende vorig jaar 'ongekende hittegolven'

BONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.

5 uur geleden
WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

7 uur geleden