Israël meldt raketbeschieting vanuit Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten maken melding van een grote raketbeschieting door Palestijnse strijders in de Gazastrook. Er zouden "ongeveer twintig raketten" zijn afgevuurd vanuit de zuidelijke stad Khan Younis.
De strijdkrachten melden dat een aantal projectielen is onderschept. Ook zouden raketten zijn neergekomen in het zuiden van Israël. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Het gaat volgens de Israëlische nieuwssite Times of Israel om de grootste raketbeschieting vanuit de Gazastrook sinds januari.
De gewapende tak van Islamitische Jihad bevestigt dat het een aanval heeft uitgevoerd met raketten. De groep spreekt over een "reactie op de misdrijven van het zionistische regime tegen ons Palestijnse volk". Er zouden nederzettingen naast de Gazastrook onder vuur zijn genomen.
Op meerdere plaatsen klonk het luchtalarm, bericht Times of Israel. Israëlische troepen reageerden op de aanval met een artilleriebeschieting.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
2 uur geledenBANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.
3 uur geledenTURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.
3 uur geleden