Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe
BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
Ziekenhuizen in het land vangen veel slachtoffers op, zegt de Libanese minister van Gezondheid. Er zijn volgens hem honderden slachtoffers gevallen, waaronder doden en gewonden.
Op een kaart is te zien dat onder meer de hoofdstad Beiroet, de Bekaavallei en het zuiden van het land doel zijn van de Israëlische aanvallen. Ook enkele locaties in het noorden van het land zijn gemarkeerd.
Gevechtsvliegtuigen
Het Libanese staatspersbureau NNA meldt dat ook het noorden van Beiroet wordt aangevallen door Israëlische gevechtsvliegtuigen. Eerder werden voornamelijk de zuidelijke buitenwijken aangevallen, waar veel Hezbollah-aanhangers wonen. Het leger meldt dat binnen 10 minuten honderd locaties zijn aangevallen.
Volgens de woordvoerder van het Israëlische leger zijn veel van de locaties gebieden waar burgers wonen. Hij beschuldigt Hezbollah ervan zich expres te verbergen tussen de burgerbevolking.
In het Iraanse tienpuntenplan dat de basis is voor het staakt-het-vuren met de VS, staat ook dat Israël moet stoppen met het aanvallen van Libanon. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontkende dat. De officiële positie van Hezbollah is nog altijd onduidelijk. Premier Nawaf Salam zei dat alleen de Libanese staat namens het land onderhandelt, schrijven Libanese media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
2 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
4 uur geleden