Israël krijgt Amerikaanse miljardenhulp voor de krijgsmacht
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt donderdag dat het een hulppakket van de Verenigde Staten heeft veiliggesteld voor zijn "aanhoudende militaire inspanningen". Het pakket heeft een waarde van 8,7 miljard dollar (circa 7,8 miljard euro).
Volgens Israël, dat vecht tegen Hamas in de Gazastrook en Hezbollah in Libanon, is de 3,5 miljard dollar voor essentiële oorlogsaankopen al binnen. De resterende 5,2 miljard dollar is bestemd voor luchtverdedigingssystemen, waaronder het Iron Dome-antiraketsysteem en een geavanceerd lasersysteem.
De onderhandelingen over het pakket werden afgerond in Washington. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie toont het aan dat tussen de VS en Israël een "sterk strategisch partnerschap" bestaat en dat de Amerikaanse toewijding aan de veiligheid van Israël "ijzersterk" is.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
49 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
5 uur geleden