Israël houdt zakenman aan voor beramen moord op premier Netanyahu
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een zakenman opgepakt die van plan geweest zou zijn om premier Benjamin Netanyahu en andere hoge figuren binnen de regering te doden. Het gaat volgens de Israëlische veiligheidsdiensten om een Israëlische zakenman met Turkse banden die zou handelen in opdracht van Iran.
Volgens de Israëlische diensten woonde de zakenman ten minste twee vergaderingen bij in Iran. Daarbij zou gesproken zijn over de mogelijkheid om Netanyahu, minister van Defensie Yoav Gallant of het hoofd van de inlichtingendienst Shin Bet te doden. De dienst heeft de aanhouding samen met de politie zelf naar buiten gebracht.
De man is vorige maand aangehouden, zeggen de diensten. Volgens Haaretz wordt hij ervan beschuldigd dat hij in ruil voor geld klussen wilde doen voor iemand die voor de Iraanse inlichtingendiensten werkte. Het zou aanvankelijk gaan om het vervoeren van wapens en geld, fotograferen van drukke plekken in Israël en het onder druk zetten van andere Israëliërs die voor Iran werkten, maar de afspraken niet nakwamen, meldt de krant.
De verdachte wilde 1 miljoen dollar (900.000 euro) hebben voordat hij aan een missie begon. Daar gingen zijn contacten niet mee akkoord, al stelden ze later nog contact met hem op te nemen. Ze betaalden hem vervolgens wel 5000 euro voor het gesprek, aldus Haaretz.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
7 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
8 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
9 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
10 uur geleden