
Israël: Hezbollah-leider Nasrallah gedood in Beiroet
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Israël zegt dat Hezbollah-leider Hassan Nasrallah vrijdag is gedood bij een luchtaanval op Beiroet. Het lot van Nasrallah was de afgelopen uren onduidelijk. Berichten over zijn toestand spraken elkaar tegen.
"Hassan Nasrallah kan niet langer de wereld terroriseren", schreef het Israëlische leger op X. Israëls legerleider Herzi Halevi bezwoer zaterdag dat Israël iedereen zal treffen die Israëlische burgers bedreigt. "Onze gereedschapskist is nog niet leeg."
Volgens Israël is ook de Hezbollah-leider voor Zuid-Libanon, Ali Karaki, om het leven gekomen bij de aanval op het hoofdkwartier van Hezbollah, dat zich onder woonhuizen zou bevinden.
Hele nacht
Hezbollah heeft nog niets gezegd over Nasrallah, maar een bron vlak bij de beweging zegt dat hij sinds vrijdagavond niet meer bereikbaar was. The New York Times vernam eerder uit Israëlische bronnen dat Nasrallah vrijdag een overleg bijwoonde in een ondergrondse bunker in een buitenwijk van Beiroet die door het Israëlische leger is getroffen.
Israël begon vrijdag met nieuwe aanvallen op Libanon, die de hele nacht en ook zaterdagmorgen nog doorgingen. Doelwit waren wapenopslagplaatsen en commandocentra van Hezbollah in meerdere regio's, maar volgens de Libanese beweging werden woonwijken geraakt waar de beweging niet actief is.
In puin
De Israëlische bombardementen troffen zaterdagochtend onder meer de oostelijke vallei Bekaa en zuidelijke buitenwijken van Beiroet. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid meldt zes doden en meer dan negentig gewonden, maar dat aantal zou nog kunnen oplopen omdat meerdere gebouwen compleet in puin liggen, volgens plaatselijke media.
Vanuit Libanon werden raketten afgevuurd op het noorden van Israël. Een aantal daarvan zou zijn onderschept, meldt het leger, zonder verder in details te treden.
Meer uit Buitenland
TALLAHASSEE (ANP/AFP) - De onderminister van het Amerikaanse ministerie van Justitie, Todd Blanche, heeft donderdag Ghislaine Maxwell urenlang ondervraagd over andere betrokkenen bij het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Maxwell was de rechterhand van Epstein en regelde minderjarige slachtoffers voor hem. Ze zit een gevangenisstraf van twintig jaar uit in Florida.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Het satellietbedrijf Starlink van Elon Musk kampt met een wereldwijde storing. Dat heeft het bedrijf bekendgemaakt via sociale media. Musk zegt dat het probleem snel verholpen wordt. Waardoor de storing is veroorzaakt, is nog niet bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zal op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september Palestina officieel als staat erkennen. Macron heeft dit donderdag bevestigd. Eerder was gesuggereerd dat Frankrijk Palestina als staat zou erkennen op een internationale conferentie van de VN begin volgende week.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Britse premier Keir Starmer gaat naar eigen zeggen vrijdag telefonisch spoedoverleg voeren met leiders in Duitsland en Frankrijk over de toestand in de Gazastrook. Starmer noemt "de hongersnood en het lijden daar onbeschrijfelijk en niet te rechtvaardigen".
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse showworstelaar Hulk Hogan is op 71-jarige leeftijd overleden, meldt het Amerikaanse entertainmentnieuwsplatform TMZ. De flamboyante Terry Gene Bollea, zoals hij echt heette, was met zijn bandana en forse snor ook buiten de VS een bekende verschijning. De afgelopen jaren voerde hij luidruchtig campagne voor de Amerikaanse president Donald Trump.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/AFP) - De Amerikaanse justitie gaat de rechterhand van wijlen Jeffrey Epstein ondervragen over andere betrokkenen bij diens seksueel misbruik van minderjarigen. De autoriteiten hopen zo de critici te sussen die hen verdenken van het beschermen van prominente mededaders.
8 uur geledenDOHA/JERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische delegatie die in Qatar onderhandelt over een eventueel staakt-het-vuren in de Gazastrook is teruggeroepen naar Israël voor nader overleg. Dat gebeurde nadat de Israëli's via bemiddelaars een antwoord hadden ontvangen van de Palestijnse beweging Hamas op een voorstel tot een bestand.
8 uur geleden