Israël heeft contact met alle Israëliërs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft contact gelegd met alle Israëliërs die in Amsterdam waren voor de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Dat bevestigt de Israëlische ambassade in Nederland aan het ANP na berichtgeving van nieuwssite The Times of Israel. De Israëlische autoriteiten konden eerst meerdere mensen niet bereiken na de gewelddadige ongeregeldheden van afgelopen nacht, maar inmiddels is iedereen gecontacteerd.
Israëlische media schreven aanvankelijk over mensen die "vermist" waren, maar het ministerie verduidelijkte later dat de mensen niet als vermist werden beschouwd. Dat er geen contact kon worden gelegd, zou mogelijk komen doordat hun telefoons tijdens de aanvallen zijn gestolen of vernield.
Bij het geweld raakten volgens de politie zeker twintig tot dertig Israëliërs lichtgewond. Daarnaast moesten vijf mensen naar het ziekenhuis, maar zij zijn inmiddels ontslagen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
2 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
5 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
8 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
10 uur geleden