Israël gaat bont bij handel en verkoop modeproducten verbieden
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat een verbod op bont opleggen bij de handel en verkoop van modeproducten. Bont mag alleen nog worden gebruikt voor onderzoeksdoeleinden en voor bepaalde religieuze tradities, aldus de Israëlische overheid. Dierenrechtenorganisaties juichen het verbod toe en zeggen dat Israël het eerste land is dat een dergelijk verbod oplegt.
Het verbod gaat over zes maanden in en geldt dus niet voor de bonten hoeden (sjtreimels) die vaak door ultra-orthodoxe joden worden gedragen. De International Anti-Fur Coalition roept andere landen op het voorbeeld van Israël te volgen en te stoppen met de verkoop en handel van bont voor modeproducten. Bont is al verboden in sommige steden en in de Amerikaanse staat Californië.
Dierenorganisatie PETA wijst op haar beurt op gezondheidsredenen voor een verbod op bont. Volgens PETA zorgt het "samenproppen van zieke en gestreste dieren in kleine kooien onder onhygiënische omstandigheden voor de perfecte broedplaats van dodelijke ziektes". Zo is het coronavirus in meerdere landen opgedoken in nertsenfokkerijen, waaronder in Nederland en Denemarken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
4 uur geleden