Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël en Soedan gaan betrekkingen normaliseren

Israël en Soedan gaan betrekkingen normaliseren

KAMPALA/JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tijdens een bezoek aan het Oost-Afrikaanse Oeganda de nieuwe Soedanese leider generaal Abdel Fatah al-Burhan twee uur lang gesproken. De twee hebben volgens Israëlische media afgesproken dat ze normale betrekkingen gaan aanknopen.

Israël heeft in de Arabische wereld vooralsnog slechts twee landen, de buurlanden Egypte en Jordanië, met wie het normale diplomatieke betrekkingen onderhoudt. Na de val vorig jaar van de Soedanese dictator Omar Hassan al-Bashir kwam generaal al-Burhan bovendrijven als een 'tussenpaus'. Hij werd in april de leider van de toenmalige militaire junta en leidt nu de opvolger van dat bestuurslichaam, de Soevereiniteitsraad.

De generaal zou door banden met Israël aan te knopen ertoe willen bijdragen dat "zijn land moderniseert, uit zijn isolement raakt en op de wereldkaart komt". Israël is onder meer geïnteresseerd in het recht om over het immense Soedan te mogen vliegen en wil ook af van circa 7000 Soedanezen die in Israël hun heil hebben gezocht.

Meer uit Buitenland

Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

18 minuten geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

7 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

7 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

7 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

7 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

9 uur geleden