Israël en Soedan gaan betrekkingen normaliseren
KAMPALA/JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tijdens een bezoek aan het Oost-Afrikaanse Oeganda de nieuwe Soedanese leider generaal Abdel Fatah al-Burhan twee uur lang gesproken. De twee hebben volgens Israëlische media afgesproken dat ze normale betrekkingen gaan aanknopen.
Israël heeft in de Arabische wereld vooralsnog slechts twee landen, de buurlanden Egypte en Jordanië, met wie het normale diplomatieke betrekkingen onderhoudt. Na de val vorig jaar van de Soedanese dictator Omar Hassan al-Bashir kwam generaal al-Burhan bovendrijven als een 'tussenpaus'. Hij werd in april de leider van de toenmalige militaire junta en leidt nu de opvolger van dat bestuurslichaam, de Soevereiniteitsraad.
De generaal zou door banden met Israël aan te knopen ertoe willen bijdragen dat "zijn land moderniseert, uit zijn isolement raakt en op de wereldkaart komt". Israël is onder meer geïnteresseerd in het recht om over het immense Soedan te mogen vliegen en wil ook af van circa 7000 Soedanezen die in Israël hun heil hebben gezocht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
5 uur geleden