Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dringt aan op evacuatie in twee wijken Beiroet

Israël dringt aan op evacuatie in twee wijken Beiroet

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft burgers in twee wijken in het zuiden van Beiroet opgedragen onmiddellijk te evacueren indien zij zich in de buurt bevinden van gebouwen die "zijn gelieerd aan Hezbollah". Het leger markeerde de plekken op twee kaarten van de Libanese hoofdstad.

"U bevindt zich in de buurt van faciliteiten en plaatsen van belang die zijn gelieerd aan Hezbollah waartegen het Israëlische leger in de nabije toekomst actie zal ondernemen", stelt legerwoordvoerder Avichay Adraee op Telegram. "Voor uw veiligheid en de veiligheid van uw familieleden, moet u het gebouw en de aangrenzende gebouwen onmiddellijk evacueren en dient u er minstens vijfhonderd meter afstand van te houden."

Wellicht bereidt Israël een vergeldingsactie voor als reactie op een "grote raketaanval" die Hezbollah zaterdag claimde te hebben uitgevoerd op de Noord-Israëlische kuststad Haifa. Volgens Israëlische hulpdiensten kwam zeker één man om het leven door granaatscherven. Israëlische media melden dat zeker vijf mensen gewond zijn geraakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht heeft Hezbollah zeker 115 projectielen afgevuurd op het noorden van Israël.

Eerder op zaterdag raakte ook al een drone een gebouw in Caesarea, een Israëlische plaats zo'n 30 kilometer ten zuiden van Haifa. Volgens een woordvoerder van de Israëlische regering was die aanval gericht op de privéwoning van premier Benjamin Netanyahu, die een villa in de Israëlische kustplaats heeft. De premier en zijn vrouw verbleven ten tijde van de aanslag niet in de residentie.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

5 minuten geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

30 minuten geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

52 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

2 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

2 uur geleden