Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dringt aan op evacuatie in twee wijken Beiroet

Israël dringt aan op evacuatie in twee wijken Beiroet

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft burgers in twee wijken in het zuiden van Beiroet opgedragen onmiddellijk te evacueren indien zij zich in de buurt bevinden van gebouwen die "zijn gelieerd aan Hezbollah". Het leger markeerde de plekken op twee kaarten van de Libanese hoofdstad.

"U bevindt zich in de buurt van faciliteiten en plaatsen van belang die zijn gelieerd aan Hezbollah waartegen het Israëlische leger in de nabije toekomst actie zal ondernemen", stelt legerwoordvoerder Avichay Adraee op Telegram. "Voor uw veiligheid en de veiligheid van uw familieleden, moet u het gebouw en de aangrenzende gebouwen onmiddellijk evacueren en dient u er minstens vijfhonderd meter afstand van te houden."

Wellicht bereidt Israël een vergeldingsactie voor als reactie op een "grote raketaanval" die Hezbollah zaterdag claimde te hebben uitgevoerd op de Noord-Israëlische kuststad Haifa. Volgens Israëlische hulpdiensten kwam zeker één man om het leven door granaatscherven. Israëlische media melden dat zeker vijf mensen gewond zijn geraakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht heeft Hezbollah zeker 115 projectielen afgevuurd op het noorden van Israël.

Eerder op zaterdag raakte ook al een drone een gebouw in Caesarea, een Israëlische plaats zo'n 30 kilometer ten zuiden van Haifa. Volgens een woordvoerder van de Israëlische regering was die aanval gericht op de privéwoning van premier Benjamin Netanyahu, die een villa in de Israëlische kustplaats heeft. De premier en zijn vrouw verbleven ten tijde van de aanslag niet in de residentie.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

35 minuten geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

36 minuten geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

4 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

5 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

8 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

9 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

10 uur geleden