Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dreigt met vergelding na lancering raketten uit Libanon

Israël dreigt met vergelding na lancering raketten uit Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël houdt de regering van Libanon verantwoordelijk voor iedere raket die vanuit dat land richting Israël wordt afgeschoten, zegt minister van Defensie Israel Katz. Hij heeft naar eigen zeggen de krijgsmacht opdracht gegeven om "passend" op een raketlancering te reageren. Eerder zaterdagochtend meldde Israël dat er drie raketten onderschept waren.

De berichten over raketvuur komen tijdens een staakt-het-vuren tussen Israël en Libanon, waar eind november afspraken over werden gemaakt. Dankzij dat bestand was het relatief rustig. Voor zover bekend zou dit sindsdien de eerste raketaanval vanuit Libanon zijn, al was er eerder wel al ander geweld over en weer.

Er zijn geen meldingen van schade of gewonden na de raketaanvallen van zaterdag. Wel ging rond 07.30 lokale tijd het luchtalarm af in de Israëlische grensplaats Metula.

Vrees voor 'nieuwe oorlog'

"Het lot van Metula is hetzelfde als dat van Beiroet", zei Katz zaterdagochtend. Wat de Israëlische krijgsmacht precies zal doen, is niet helemaal duidelijk. Volgens topgeneraal Eyal Zamir zal Israël "onverbiddelijk reageren". Het Libanese staatspersbureau NNA meldde artillerievuur en schoten op verschillende plekken in het zuiden van het land.

De Libanese premier Nawaf Salam waarschuwt dat de gevechten in het zuiden van het land niet hervat moeten worden, omdat dat zou kunnen leiden tot een "nieuwe oorlog". Hij richt zich in een bericht op X ook tot Jeanine Hennis, de speciaal coördinator voor Libanon namens de Verenigde Naties. Salam vraagt haar om de druk op Israël op te voeren om zich terug te trekken.

Meer uit Buitenland

ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

7 minuten geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

8 minuten geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

1 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

2 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

3 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

4 uur geleden