Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dreigt met vergelding na lancering raketten uit Libanon

Israël dreigt met vergelding na lancering raketten uit Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël houdt de regering van Libanon verantwoordelijk voor iedere raket die vanuit dat land richting Israël wordt afgeschoten, zegt minister van Defensie Israel Katz. Hij heeft naar eigen zeggen de krijgsmacht opdracht gegeven om "passend" op een raketlancering te reageren. Eerder zaterdagochtend meldde Israël dat er drie raketten onderschept waren.

De berichten over raketvuur komen tijdens een staakt-het-vuren tussen Israël en Libanon, waar eind november afspraken over werden gemaakt. Dankzij dat bestand was het relatief rustig. Voor zover bekend zou dit sindsdien de eerste raketaanval vanuit Libanon zijn, al was er eerder wel al ander geweld over en weer.

Er zijn geen meldingen van schade of gewonden na de raketaanvallen van zaterdag. Wel ging rond 07.30 lokale tijd het luchtalarm af in de Israëlische grensplaats Metula.

Vrees voor 'nieuwe oorlog'

"Het lot van Metula is hetzelfde als dat van Beiroet", zei Katz zaterdagochtend. Wat de Israëlische krijgsmacht precies zal doen, is niet helemaal duidelijk. Volgens topgeneraal Eyal Zamir zal Israël "onverbiddelijk reageren". Het Libanese staatspersbureau NNA meldde artillerievuur en schoten op verschillende plekken in het zuiden van het land.

De Libanese premier Nawaf Salam waarschuwt dat de gevechten in het zuiden van het land niet hervat moeten worden, omdat dat zou kunnen leiden tot een "nieuwe oorlog". Hij richt zich in een bericht op X ook tot Jeanine Hennis, de speciaal coördinator voor Libanon namens de Verenigde Naties. Salam vraagt haar om de druk op Israël op te voeren om zich terug te trekken.

Meer uit Buitenland

Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

1 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

2 uur geleden
Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

12 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

13 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

14 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

14 uur geleden