Israël claimt vernietiging tienduizenden raketten Hezbollah
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant claimt dat de krijgsmacht tienduizenden raketten van Hezbollah heeft vernietigd bij luchtaanvallen in Libanon. Alles wat Hezbollah "in twintig jaar heeft opgebouwd" zou worden verwoest op dit moment.
"Vandaag is een belangrijke piek", aldus Gallant. Volgens de krijgsmacht zijn meer dan 1100 doelen in Libanon geraakt, waar Hezbollah onder meer raketten en drones had verstopt of opgeslagen. Gebouwen, voertuigen en infrastructuur zijn beschoten.
Topgeneraal Herzi Halevi zegt dat het leger zich voorbereidt op de "volgende fases" van de operatie, zonder te vermelden wat die zullen inhouden. Premier Benjamin Netanyahu kondigde vorige week aan dat het voor Israël een oorlogsdoel is om alle Israëlische burgers die uit het grensgebied waren gevlucht weer terug te laten keren naar hun huizen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
4 uur geleden