Israël bombardeert opnieuw scholen in Gaza, veel doden
CAIRO (ANP/RTR) - Israël heeft zondag een aanval uitgevoerd op twee scholen in Gaza-Stad, van waaruit militante leden van Hamas zouden hebben geopereerd. Het Palestijnse persbureau WAFA meldde dat in de panden ontheemde burgers verbleven. Het bombardement zou aan ten minste 25 personen het leven hebben gekost.
"De scholen werden door het Al-Furqan Bataljon van Hamas gebruikt als schuilplaats voor zijn terroristische acties en als commandopost voor het voorbereiden en uitvoeren van aanvallen op IDF (Israëlische strijdkrachten) en de staat Israël", aldus de verklaring van de legerleiding.
Zaterdag namen de IDF ook al een schoolgebouw onder vuur, waar een commandopost van Hamas zou zijn ingericht. Ook hier waren volgens Hamas verscheidene civiele doden te betreuren. Tevens raakten tientallen mensen gewond.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden