Israël bombardeert opnieuw scholen in Gaza, veel doden
CAIRO (ANP/RTR) - Israël heeft zondag een aanval uitgevoerd op twee scholen in Gaza-Stad, van waaruit militante leden van Hamas zouden hebben geopereerd. Het Palestijnse persbureau WAFA meldde dat in de panden ontheemde burgers verbleven. Het bombardement zou aan ten minste 25 personen het leven hebben gekost.
"De scholen werden door het Al-Furqan Bataljon van Hamas gebruikt als schuilplaats voor zijn terroristische acties en als commandopost voor het voorbereiden en uitvoeren van aanvallen op IDF (Israëlische strijdkrachten) en de staat Israël", aldus de verklaring van de legerleiding.
Zaterdag namen de IDF ook al een schoolgebouw onder vuur, waar een commandopost van Hamas zou zijn ingericht. Ook hier waren volgens Hamas verscheidene civiele doden te betreuren. Tevens raakten tientallen mensen gewond.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
42 minuten geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
9 uur geleden