Israël bombardeerde Iraanse raketfabrieken en luchtafweer
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft bij de aanval op Iran in de nacht van vrijdag op zaterdag fabrieken getroffen waar raketten geproduceerd worden. Ook zijn luchtafweerinstallaties uitgeschakeld. Dat meldt het Israëlische leger.
Volgens de militaire woordvoerder Daniel Hagari heeft Israël "meer vrijheid in het luchtruim boven Iran" als gevolg van de aanvallen. De vliegtuigen die de aanvallen uitvoerden, konden volgens het leger veilig naar Israël terugkeren.
Er zouden volgens Amerikaanse overheidsbronnen bij de aanval geen energievoorzieningen of nucleaire installaties zijn geraakt. De Amerikaanse president Joe Biden had eerder opgeroepen die doelen te mijden.
De Iraanse luchtmacht noemt "de schade beperkt", in een statement op de staatstelevisie. Volgens de luchtmacht was het Iraanse luchtafweergeschut succesvol in het tegenhouden van de meeste aanvallen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.
7 uur geleden