Israël bevriest weer miljoenen voor Palestijnen
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël houdt een deel van het belastinggeld achter dat is opgehaald voor de Palestijnse Autoriteit. Die zou ongeveer 150 miljoen sjekel (bijna 39 miljoen euro) hebben gespendeerd om gezinnen van gedode of gewonde strijders mee te steunen. De Israëlische regering trekt dat bedrag daarom af van de bijdrage aan de Palestijnen.
Israël int op grond van afspraken uit de jaren negentig belastingen voor de Palestijnse Autoriteit van president Mahmoud Abbas. Jeruzalem weigerde eerder dit jaar ook al een deel van dat geld over te maken. Dat had toen te maken met de financiële steun die de Palestijnse overheid geeft aan strijders die vastzitten in Israël.
Israël en de Verenigde Staten vinden dat dergelijke Palestijnse betalingen meer geweld kunnen uitlokken. De Palestijnse Autoriteit beschouwt de gevangenen en door Israël gedode strijders juist als helden.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
6 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
7 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
8 uur geleden