Israël bevriest weer miljoenen voor Palestijnen
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël houdt een deel van het belastinggeld achter dat is opgehaald voor de Palestijnse Autoriteit. Die zou ongeveer 150 miljoen sjekel (bijna 39 miljoen euro) hebben gespendeerd om gezinnen van gedode of gewonde strijders mee te steunen. De Israëlische regering trekt dat bedrag daarom af van de bijdrage aan de Palestijnen.
Israël int op grond van afspraken uit de jaren negentig belastingen voor de Palestijnse Autoriteit van president Mahmoud Abbas. Jeruzalem weigerde eerder dit jaar ook al een deel van dat geld over te maken. Dat had toen te maken met de financiële steun die de Palestijnse overheid geeft aan strijders die vastzitten in Israël.
Israël en de Verenigde Staten vinden dat dergelijke Palestijnse betalingen meer geweld kunnen uitlokken. De Palestijnse Autoriteit beschouwt de gevangenen en door Israël gedode strijders juist als helden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
37 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
2 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
4 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
8 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
10 uur geleden