Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevriest weer miljoenen voor Palestijnen

Israël bevriest weer miljoenen voor Palestijnen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël houdt een deel van het belastinggeld achter dat is opgehaald voor de Palestijnse Autoriteit. Die zou ongeveer 150 miljoen sjekel (bijna 39 miljoen euro) hebben gespendeerd om gezinnen van gedode of gewonde strijders mee te steunen. De Israëlische regering trekt dat bedrag daarom af van de bijdrage aan de Palestijnen.

Israël int op grond van afspraken uit de jaren negentig belastingen voor de Palestijnse Autoriteit van president Mahmoud Abbas. Jeruzalem weigerde eerder dit jaar ook al een deel van dat geld over te maken. Dat had toen te maken met de financiële steun die de Palestijnse overheid geeft aan strijders die vastzitten in Israël.

Israël en de Verenigde Staten vinden dat dergelijke Palestijnse betalingen meer geweld kunnen uitlokken. De Palestijnse Autoriteit beschouwt de gevangenen en door Israël gedode strijders juist als helden.

Meer uit Buitenland

Europees hof draait verkiezingsuitsluiting Le Pen niet terug

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.

28 minuten geleden
Houthi's claimen aanval op schip in Rode Zee

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's claimen verantwoordelijk te zijn voor het tot zinken brengen van het schip Eternity C in de Rode Zee. Het vrachtschip werd eerder deze week aangevallen.

54 minuten geleden
Rutte houdt vol: gevaar simultane aanval China en Rusland groeit

BERLIJN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte blijft erbij dat er een groeiend gevaar is van een gelijktijdige aanval van Rusland en China op het Westen en zijn bondgenoten. Er kwam veel kritiek op die waarschuwing, waarvoor critici geen grond zien.

55 minuten geleden
Californië aangeklaagd om deelname transgenders aan schoolsporten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft Californië aangeklaagd omdat trans personen in die staat mogen meedoen aan sportwedstrijden op scholen. President Donald Trump wil dat trans personen worden geweerd van sporten voor meisjes, maar Californië weigert dat beleid uit te voeren.

1 uur geleden
'Substantiële' extra Duitse steun voor luchtverdediging Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.

1 uur geleden
Doden en vermisten na zinken vrachtschip bij Jemen

ATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.

2 uur geleden
NAVO ruilt luchtvloot nog niet in voor drones, zegt generaal

BERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.

2 uur geleden