Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Islamitische leiders feliciteren Erdogan als eersten met winst

Islamitische leiders feliciteren Erdogan als eersten met winst

DOHA (ANP) - De emir van Qatar heeft als eerste staatshoofd de Turkse president Erdogan gefeliciteerd met zijn verkiezingswinst, hoewel die nog niet officieel is. "Ik wens je succes in je nieuwe ambtstermijn", schrijft sjeik Tamim bin Hamad al-Thani op Twitter. Niet lang daarna volgden felicitaties van de Taliban in Afghanistan en de Iraanse president Ebrahim Raisi.

al-Thani hoopt dat Erdogans winst goed uitpakt voor "de sterke relaties van onze twee landen om verder te ontwikkelen en groeien". Turkije en Qatar onderhouden een goede relatie sinds Erdogan aan de macht is, hetzelfde geldt voor Turkije en Iran, dat bij monde van Raisi aangaf de banden nauwer te willen aanhalen.

Het hoofd van de Taliban in Afghanistan, Mohammad Hassan Akhund, zei dat hij hoopte op voortzetting van de "vriendschappelijke betrekkingen" met Turkije. De islamitische groepering is sinds de zomer van 2021 weer aan de macht, maar is sindsdien door nog geen enkele staat erkend als de legitieme regering van Afghanistan.

Erdogan heeft in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen een voorsprong. Staatsmedia berichten dat hij na het tellen van ruim 99 procent van de stemmen op 52,09 procent staat, tegen 47,91 procent voor zijn tegenstrever Kemal Kilicdaroglu.

Ook in de eerste officiële resultaten koerst Erdogan af op winst. Hij is president sinds 2014.

Meer uit Buitenland

Meer dan 100 doden door overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.

3 uur geleden
Netanyahu nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.

3 uur geleden
Dodental in Texas door overstromingen loopt op tot boven 90

AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.

7 uur geleden
Iran past dodental door aanvallen Israël aan naar 1060

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.

8 uur geleden
Von der Leyen hekelt radicaal-rechts in vertrouwensdebat

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.

10 uur geleden
Doden en gewonden bij grootschalige demonstraties in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.

11 uur geleden
Referendum in de maak over vertrek Slovenië uit NAVO

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.

13 uur geleden