
Is er nog hoop voor de mozaïeken van Britannia?
VLISSINGEN - Het is bepaald niet de eerste keer dat er actie wordt gevoerd voor het behoud van de mozaïeken van hotel Britannia. Eerder beloofde projectontwikkelaar AVV dat de mozaïeken behouden zouden blijven en geïntegreerd zouden worden in de nieuwbouw van het hotel. Maar die belofte is inmiddels gebroken. Erfgoedvereniging Heemschut maakt zich nu sterk om een definitieve oplossing voor de mozaïeken te vinden.
Erfgoedvereniging Heemschut is een laatste reddingspoging begonnen om de mozaïeken van Hotel Britannia veilig te stellen voor het nageslacht. Het kunstwerk is ontworpen door Louis van Roode en siert sinds 1960 de gevel van Britannia. Sloopbedrijf Sturm en Dekker is momenteel bezig om de mozaïeken van het voormalige hotel te verwijderen en daarna worden ze voorlopig opgeslagen op de werf van gemeentewerken aan de Vredehoflaan. “We zijn sinds ongeveer 2004 bij de mozaïeken betrokken”, vertelt Evert de Iongh van Erfgoedvereniging Heemschut. “Een tijdje geleden belde de heer Van Velzen van projectontwikkelaar AVV met de mededeling dat hij de mozaïeken om niet aan ons wilde schenken.” Aangezien de erfgoedvereniging niet dit soort objecten in beheer heeft is er contact gelegd met het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen die de mozaïeken onder voorwaarden wel in de collectie wil opnemen. “De komende twee jaar kunnen de mozaïeken nog worden opgeslagen op de werf van gemeentewerken. Die tijd gaan we benutten om onder meer een onderzoek naar de cultureel historische waarde in te stellen. Daarover hebben we nauw contact met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed.” Wat de definitieve bestemming van de mozaïeken moet worden is nog niet bekend. “Door de inwerking van de zoute lucht gaan de mozaïeken toch wel achteruit. Dus ik denk dat het onontkoombaar is dat ze toch overdekt tentoon moeten worden gesteld. Een glazen paviljoen aan zee zou mooi zijn waarin ze in volle glorie zijn te bewonderen. Op de boulevard of voor mijn part de groene boulevard, maar zover zijn we nog lang niet.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen.
8 uur geledenVLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.
11 uur geledenVLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.
1 dag geledenVLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
3 dagen geleden