Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irritatie in Kamer dat Kaag wacht met plan koopkrachtherstel

Irritatie in Kamer dat Kaag wacht met plan koopkrachtherstel

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de oppositie in de Tweede Kamer is geïrriteerd dat minister van Financiën, Sigrid Kaag, tijdens het debat over de Startnota nog niet met plannen komt om de dalende koopkracht te herstellen. Kaag wil eerst ramingen van het Centraal Planbureau (CPB) afwachten, die in maart komen. Mogelijke aanpassingen van de begroting, waardoor ruimte voor herstel ontstaat, presenteert het kabinet dan pas in mei tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota.

Onder meer de SGP, PvdA, DENK en Kamerlid Pieter Omtzigt reageerden geërgerd. Zij vinden dat Kaag het probleem voor zich uitschuift, terwijl mensen nu in de problemen komen door de oplopende prijzen voor boodschappen en energie. "U zegt eigenlijk tegen heel Nederland: pak een deken en doe een warme trui aan, want dit jaar kunnen we niks repareren", aldus PVV-Kamerlid Tony van Dijck. Omtzigt wil weten wat het kabinet gaat doen aan het acute probleem. "Of wachten we tot het explodeert en mensen uit huis gezet worden omdat ze hun rekeningen niet kunnen betalen?"

Kaag vraagt om geduld in de Kamer. Zij verwacht dat de situatie "inzichtelijker" is zodra de ramingen van het CPB er zijn. Zoals eerder tempert ze ook tijdens het debat de verwachtingen voor wat mogelijk is. Veel ligt al vast in de begroting en de mogelijkheden om dit jaar nog mensen tegemoet te komen zijn volgens haar beperkt. Toezeggingen dat er sowieso compensatie komt, wil ze dan ook niet doen. "Ik vraag echt even uw begrip dat we moeilijke keuzes met elkaar moeten maken." Wel herhaalt ze dat het kabinet ervan "doordrongen is dat mensen het moeilijk hebben".

Eerder waarschuwde minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) al dat koopkrachtmaatregelen voor dit jaar "best moeilijk" zijn. Zij zei dat de aanpassing van belastingregels op zijn vroegst per 1 januari volgend jaar mogelijk zijn. Wel kan het kabinet mogelijk overgaan tot specifieke compensatie voor bijvoorbeeld de energierekening. Daarvoor trok het kabinet vorig jaar 3 miljard euro uit, zodat huishoudens op of net boven het sociale minimum 200 euro kunnen krijgen voor de energierekening.

Meer uit Binnenland

Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

48 minuten geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

1 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

5 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

10 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

14 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

14 uur geleden