Iris Krijnen geeft al 12 jaar Zumbalessen
THOLEN - Ze is misschien wel de bekendste danslerares van het Eiland Tholen en heeft al aan honderden volwassen en kinderen Zumba en Piloxingles gegeven. Buiten dat werkt ze ook nog eens heel wat uurtjes bij Brasserie de Zeester. Een dame die weet wat ze wil en daar ook 100 procent voor gaat.Op dit moment heet ze nog Iris Krijnen maar na 2 september zal ze door het leven gaan als Iris Goudzwaard- Krijnen. Op deze dag stapt ze in het huwelijksbootje met haar grote liefde Maikel. Iris zou Iris niet zijn als ze ook niet al haar dansleerlingen uitnodigt voor het feest.
Fanatiek sporter
Iris werd 31 jaar geleden geboren in Bergen op Zoom. Na het Roncalli besloot ze bedrijfskunde te gaan studeren aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Iris was toen al een paar jaar samen met Maikel die in Poortvliet woonde. “Ik had tijdens mijn studie veel vrije tijd. Ik was een fanatiek sporter en op de sportschool vroegen ze mij om mee te helpen met het geven van (dans) lessen. Dat was op dat moment nog voornamelijk in Brabant. Omdat Maikel op het eiland woonde dacht ik hier ook wat lessen te geven. Ik begon voor mijzelf en het lesgeven op het eiland vond ik zoveel leuker als in Brabant. Het liep vanaf dag 1 als een trein.
Ondertussen werkte ik ook al bij ‘de Zeester’ wat van mijn schoonouders en Maikel is. Toen ben ik gaan twijfelen wat ik wilde doen want ik vond het bedrijfsleven ook heel interessant. Ik besloot te kiezen voor het lesgeven en mijn werk bij ‘de Zeester’. Mijn studie bedrijfskunde kwam alsnog goed van pas voor het werken bij ‘de Zeester’, legt Iris uit.
Danslessen
Ze volgde nog een Zumba- en een Piloxing opleiding en heeft inmiddels honderden volwassenen en kinderen lesgegeven. Er zijn dames die al sinds 2010 lessen bij Iris volgen en er zijn zelfs volwassenen die als kind op Zumba zaten bij Iris en inmiddels de lessen voor volwassenen volgen. Iris haalt haar inspiratie uit haar opleidingen en ook heeft zij een officieel lidmaatschap bij Zumba en Piloxing. Hierdoor kan ze van iedere les een feestje maken.
Uitzicht
Iris is zelf inmiddels moeder van twee prachtige knulletjes van 1 en 3 jaar. Ze geeft vijf dagen per week danslessen, soms meerdere keren per dag. Voor ‘de Zeester’ werkt ze voornamelijk achter de schermen. Voor de Zumba en Piloxinglessen is Iris in verschillende gymzalen over het eiland te vinden. Met de dames danst ze als het een beetje lekker weer is buiten bij ‘de Zeester’. “Je hebt daar echt een fantastisch uitzicht”, vertelt Iris enthousiast.
Passie
Als ik Iris vraag waar ze zichzelf over 20 jaar ziet, kijkt ze even bedenkelijk. “Ik hoop dat ik dan nog steeds doe wat ik nu doe, daar ligt echt mijn passie. Mijn hart ligt echt bij het lesgeven en de Zeester”, aldus Iris.
Interesse?
Mocht je interesse hebben in het volgen van een gegarandeerd leuke les, kijk dan eens op IRISLATINFIT of volg Iris op Facebook via Iris Zumba.
Meer uit Tholen
HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Richard en Anouska Wouts, Wouts Groenprojecten Hoogerheide.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 9 en 10 mei openen honderden kunstenaars in heel Nederland hun atelier voor het publiek. Tijdens de vijftiende editie van het Landelijk Atelierweekend krijgen liefhebbers een uniek kijkje achter de schermen. Ook het atelier van Puck Meijer in Sint-Maartensdijk is dit weekend geopend.
2 dagen geledenTHOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.
3 dagen geledenTHOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.
3 dagen geledenTHOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.
4 dagen geleden