Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden Iraniërs zijn dinsdagochtend in de hoofdstad Teheran en andere steden de straat opgegaan om de 41e verjaardag van de Islamitische Revolutie te vieren. Naast Iraanse vlaggen en portretten van ayatollah Khomeini, de leider van de revolutie, zijn spandoeken en borden met de teksten "Dood aan Amerika" en "We zullen weerstand houden tot het einde" te zien.

Iran en de Verenigde Staten staan sinds 1979 op gespannen voet met elkaar, toen een groep Iraanse studenten in naam van de revolutie Amerikaanse diplomaten en burgers 444 dagen in gijzeling hield in de ambassade. De spanningen tussen beide landen bereikten vorige maand een hoogtepunt nadat de Iraanse generaal Qassem Soleimani was gedood door een Amerikaanse raket. Dagen later nam Iran wraak door raketaanvallen uit te voeren op Amerikaanse legerbases in Irak.

De viering van de Islamitische Revolutie op 11 februari markeert de dag dat het regime van de sjah instortte in 1979 en ayatollah Khomeini de macht greep. Als onderdeel van de viering worden raketten geshowd.

Vorige maand waren in Teheran nog studentenprotesten tegen de regering. Die protesten volgden nadat Iran had toegegeven per ongeluk een Oekraïense passagiersvliegtuig neer te hebben gehaald.

Meer uit Buitenland

Brussel wil opheldering van Hongarije over lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.

48 minuten geleden
Britten schaduwden Russische spionageonderzeeërs bij zeekabels

LONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.

1 uur geleden
EU-parlement vraagt Commissie om stellingname over Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.

2 uur geleden
Menigten gedenken in optochten gedode Iraanse leider Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.

2 uur geleden
WWF: dringend klimaatactie nodig om keizerspinguïns te beschermen

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."

2 uur geleden
Libanees ministerie: dodental door aanvallen boven de 200

BEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.

2 uur geleden
Keizerspinguïn door klimaatverandering nu bedreigde diersoort

GLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.

3 uur geleden