Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden Iraniërs zijn dinsdagochtend in de hoofdstad Teheran en andere steden de straat opgegaan om de 41e verjaardag van de Islamitische Revolutie te vieren. Naast Iraanse vlaggen en portretten van ayatollah Khomeini, de leider van de revolutie, zijn spandoeken en borden met de teksten "Dood aan Amerika" en "We zullen weerstand houden tot het einde" te zien.

Iran en de Verenigde Staten staan sinds 1979 op gespannen voet met elkaar, toen een groep Iraanse studenten in naam van de revolutie Amerikaanse diplomaten en burgers 444 dagen in gijzeling hield in de ambassade. De spanningen tussen beide landen bereikten vorige maand een hoogtepunt nadat de Iraanse generaal Qassem Soleimani was gedood door een Amerikaanse raket. Dagen later nam Iran wraak door raketaanvallen uit te voeren op Amerikaanse legerbases in Irak.

De viering van de Islamitische Revolutie op 11 februari markeert de dag dat het regime van de sjah instortte in 1979 en ayatollah Khomeini de macht greep. Als onderdeel van de viering worden raketten geshowd.

Vorige maand waren in Teheran nog studentenprotesten tegen de regering. Die protesten volgden nadat Iran had toegegeven per ongeluk een Oekraïense passagiersvliegtuig neer te hebben gehaald.

Meer uit Buitenland

Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

1 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

1 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

3 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

6 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

7 uur geleden