Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

Iraniërs vieren 41e jaar Islamitische Revolutie

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden Iraniërs zijn dinsdagochtend in de hoofdstad Teheran en andere steden de straat opgegaan om de 41e verjaardag van de Islamitische Revolutie te vieren. Naast Iraanse vlaggen en portretten van ayatollah Khomeini, de leider van de revolutie, zijn spandoeken en borden met de teksten "Dood aan Amerika" en "We zullen weerstand houden tot het einde" te zien.

Iran en de Verenigde Staten staan sinds 1979 op gespannen voet met elkaar, toen een groep Iraanse studenten in naam van de revolutie Amerikaanse diplomaten en burgers 444 dagen in gijzeling hield in de ambassade. De spanningen tussen beide landen bereikten vorige maand een hoogtepunt nadat de Iraanse generaal Qassem Soleimani was gedood door een Amerikaanse raket. Dagen later nam Iran wraak door raketaanvallen uit te voeren op Amerikaanse legerbases in Irak.

De viering van de Islamitische Revolutie op 11 februari markeert de dag dat het regime van de sjah instortte in 1979 en ayatollah Khomeini de macht greep. Als onderdeel van de viering worden raketten geshowd.

Vorige maand waren in Teheran nog studentenprotesten tegen de regering. Die protesten volgden nadat Iran had toegegeven per ongeluk een Oekraïense passagiersvliegtuig neer te hebben gehaald.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

38 minuten geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

1 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

4 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden