Iran: oorzaak vliegtuigcrash nooit willen verbergen
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft nooit de oorzaak van de vliegtuigcrash bij Teheran willen verbergen. Dat heeft de hoge Iraanse veiligheidsambtenaar Ali Shamkhani zondag gezegd. Het Oekraïense toestel werd woensdag "per ongeluk" uit de lucht geschoten door Iran, dat van een "menselijke fout" spreekt. Alle 176 inzittenden kwamen bij de ramp om het leven.
"Vanaf het begin was er niet de intentie om de oorzaken van het ongeluk te verbergen", zei Shamkhani. " Omdat de oorzaak technische kenmerken heeft, is het sowieso onmogelijk om het te verbergen." In het toestel zaten onder anderen 82 Iraniërs en 57 Canadezen.
Het Iraanse regime ontkende eerst alle betrokkenheid bij de ramp, maar maakte ineens een draai en gaf toe het toestel per ongeluk uit de lucht te hebben geschoten. Veel Iraniërs zijn daar boos over en demonstreren daarom tegen het regime. Die protesten zijn zeldzaam.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 minuten geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
11 uur geleden