Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran ontkent levering hypersonische raket aan Houthi's

Iran ontkent levering hypersonische raket aan Houthi's

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het hypersonische raketten heeft geleverd aan de Jemenitische Houthi's. Die rebellenbeweging zei zondag zo'n exemplaar te hebben afgeschoten op Israël, maar volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian hebben ze die niet van Teheran gekregen.

"Het duurt een week om van Iran naar Jemen te reizen, dus hoe zouden die raketten daar gekomen moeten zijn?", vroeg de nieuwe president zich af in een persconferentie die werd uitgezonden op televisie. "Wij hebben niet zulke raketten om aan Jemen te geven." Iran presenteerde vorig jaar wel de "Fattah", naar eigen zeggen de eerste zelfgeproduceerde hypersonische raket.

Volgens de Houthi's heeft de hypersonische raket in slechts 11,5 minuut een afstand van 2040 kilometer afgelegd. Het zou de eerste keer zijn geweest dat ze Centraal-Israël beschoten. Eerder bestookten de Houthi's vooral de zuidelijke kustplaats Eilat.

Duidelijke boodschap

Iran steunt de Houthi's openlijk, net als het Palestijnse Hamas en het Libanese Hezbollah. Hamas heeft verheugd gereageerd op de raketaanval van de Houthi's. Volgens de politiek leider Yahya Sinwar is dit een duidelijke boodschap aan Israël.

Pezeshkian moest vorige week ook al ontkennen dat zijn land raketten had geleverd aan Rusland. Westerse landen noemden dat een flinke escalatie en kondigden sancties aan tegen Iran.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

51 minuten geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

3 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

3 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

5 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

6 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

9 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

9 uur geleden