Iran ontkent levering hypersonische raket aan Houthi's
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het hypersonische raketten heeft geleverd aan de Jemenitische Houthi's. Die rebellenbeweging zei zondag zo'n exemplaar te hebben afgeschoten op Israël, maar volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian hebben ze die niet van Teheran gekregen.
"Het duurt een week om van Iran naar Jemen te reizen, dus hoe zouden die raketten daar gekomen moeten zijn?", vroeg de nieuwe president zich af in een persconferentie die werd uitgezonden op televisie. "Wij hebben niet zulke raketten om aan Jemen te geven." Iran presenteerde vorig jaar wel de "Fattah", naar eigen zeggen de eerste zelfgeproduceerde hypersonische raket.
Volgens de Houthi's heeft de hypersonische raket in slechts 11,5 minuut een afstand van 2040 kilometer afgelegd. Het zou de eerste keer zijn geweest dat ze Centraal-Israël beschoten. Eerder bestookten de Houthi's vooral de zuidelijke kustplaats Eilat.
Duidelijke boodschap
Iran steunt de Houthi's openlijk, net als het Palestijnse Hamas en het Libanese Hezbollah. Hamas heeft verheugd gereageerd op de raketaanval van de Houthi's. Volgens de politiek leider Yahya Sinwar is dit een duidelijke boodschap aan Israël.
Pezeshkian moest vorige week ook al ontkennen dat zijn land raketten had geleverd aan Rusland. Westerse landen noemden dat een flinke escalatie en kondigden sancties aan tegen Iran.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
7 uur geleden