Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran spreekt tegen dat een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen een Iraanse diplomaat en techmiljardair Elon Musk, die nauwe banden heeft met Donald Trump. Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt tegen persbureau IRNA dat er beslist geen sprake was van een bijeenkomst. Hij noemt het verrassend dat berichten daarover circuleren in Amerikaanse media.

De ontkenning volgt op een artikel van The New York Times. De krant schreef dat Musk onlangs een ontmoeting had met de ambassadeur van Iran bij de Verenigde Naties. Iraanse bronnen noemden de bijeenkomst tegenover de krant "positief" en "goed nieuws". Musk treedt tegenwoordig op als adviseur van Trump en zou zelf om de ontmoeting hebben gevraagd. Het gesprek zou ruim een uur hebben geduurd en hebben plaatsgevonden op een geheime locatie.

De relatie tussen Iran en de VS verslechterde tijdens de laatste regeringsperiode van Trump. Hij trok zijn land in 2018 terug uit een internationaal akkoord met de Iraniërs over hun nucleaire programma en legde zware sancties op. In 2020 liet Trump de Iraanse generaal Qassem Soleimani doden in Irak. Zijn woordvoerder wilde niet inhoudelijk reageren op de berichten over de ontmoeting tussen Musk en de Iraanse diplomaat.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

38 minuten geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

1 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

2 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

3 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

3 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

4 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden