Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran spreekt tegen dat een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen een Iraanse diplomaat en techmiljardair Elon Musk, die nauwe banden heeft met Donald Trump. Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt tegen persbureau IRNA dat er beslist geen sprake was van een bijeenkomst. Hij noemt het verrassend dat berichten daarover circuleren in Amerikaanse media.
De ontkenning volgt op een artikel van The New York Times. De krant schreef dat Musk onlangs een ontmoeting had met de ambassadeur van Iran bij de Verenigde Naties. Iraanse bronnen noemden de bijeenkomst tegenover de krant "positief" en "goed nieuws". Musk treedt tegenwoordig op als adviseur van Trump en zou zelf om de ontmoeting hebben gevraagd. Het gesprek zou ruim een uur hebben geduurd en hebben plaatsgevonden op een geheime locatie.
De relatie tussen Iran en de VS verslechterde tijdens de laatste regeringsperiode van Trump. Hij trok zijn land in 2018 terug uit een internationaal akkoord met de Iraniërs over hun nucleaire programma en legde zware sancties op. In 2020 liet Trump de Iraanse generaal Qassem Soleimani doden in Irak. Zijn woordvoerder wilde niet inhoudelijk reageren op de berichten over de ontmoeting tussen Musk en de Iraanse diplomaat.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
41 minuten geledenMOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.
43 minuten geledenBRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.
12 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/DPA) - Het oudste staatshoofd ter wereld, de 92-jarige Paul Biya, heeft volgens de officiële uitslagen opnieuw de presidentsverkiezingen in Kameroen gewonnen. Biya kreeg volgens de officiële uitslag bijna 54 procent van de stemmen. Zijn politieke rivaal Issa Tchiroma Bakary claimt de overwinning ook en heeft opgeroepen tot protesten.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft besloten dat een tijdens de Hamasaanval van twee jaar geleden ingestelde noodsituatie ook in het zuiden van het land kan worden beëindigd. De bewindsman stelt in een verklaring dat hij een advies van de krijgsmacht overneemt, bericht nieuwssite Times of Israel.
13 uur geledenEL-FASHER (ANP/AFP) - De VN waarschuwen voor de situatie van burgers in de Soedanese stad el-Fasher. De gewapende groepering Rapid Support Forces (RSF) zegt die stad te hebben ingenomen. Volgens secretaris-generaal van de VN António Guterres is het een "verschrikkelijke escalatie" van het conflict.
14 uur geleden