Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran spreekt tegen dat een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen een Iraanse diplomaat en techmiljardair Elon Musk, die nauwe banden heeft met Donald Trump. Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt tegen persbureau IRNA dat er beslist geen sprake was van een bijeenkomst. Hij noemt het verrassend dat berichten daarover circuleren in Amerikaanse media.

De ontkenning volgt op een artikel van The New York Times. De krant schreef dat Musk onlangs een ontmoeting had met de ambassadeur van Iran bij de Verenigde Naties. Iraanse bronnen noemden de bijeenkomst tegenover de krant "positief" en "goed nieuws". Musk treedt tegenwoordig op als adviseur van Trump en zou zelf om de ontmoeting hebben gevraagd. Het gesprek zou ruim een uur hebben geduurd en hebben plaatsgevonden op een geheime locatie.

De relatie tussen Iran en de VS verslechterde tijdens de laatste regeringsperiode van Trump. Hij trok zijn land in 2018 terug uit een internationaal akkoord met de Iraniërs over hun nucleaire programma en legde zware sancties op. In 2020 liet Trump de Iraanse generaal Qassem Soleimani doden in Irak. Zijn woordvoerder wilde niet inhoudelijk reageren op de berichten over de ontmoeting tussen Musk en de Iraanse diplomaat.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

20 minuten geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

1 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

4 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

8 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

11 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

12 uur geleden