Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

Iran ontkent dat gezant ontmoeting had met Elon Musk

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran spreekt tegen dat een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen een Iraanse diplomaat en techmiljardair Elon Musk, die nauwe banden heeft met Donald Trump. Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt tegen persbureau IRNA dat er beslist geen sprake was van een bijeenkomst. Hij noemt het verrassend dat berichten daarover circuleren in Amerikaanse media.

De ontkenning volgt op een artikel van The New York Times. De krant schreef dat Musk onlangs een ontmoeting had met de ambassadeur van Iran bij de Verenigde Naties. Iraanse bronnen noemden de bijeenkomst tegenover de krant "positief" en "goed nieuws". Musk treedt tegenwoordig op als adviseur van Trump en zou zelf om de ontmoeting hebben gevraagd. Het gesprek zou ruim een uur hebben geduurd en hebben plaatsgevonden op een geheime locatie.

De relatie tussen Iran en de VS verslechterde tijdens de laatste regeringsperiode van Trump. Hij trok zijn land in 2018 terug uit een internationaal akkoord met de Iraniërs over hun nucleaire programma en legde zware sancties op. In 2020 liet Trump de Iraanse generaal Qassem Soleimani doden in Irak. Zijn woordvoerder wilde niet inhoudelijk reageren op de berichten over de ontmoeting tussen Musk en de Iraanse diplomaat.

Meer uit Buitenland

Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

17 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

31 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

48 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

52 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

1 uur geleden