Iran deelt geen bewijs meer over neergehaald vliegtuig na lek
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran deelt geen bewijs meer met Oekraïne over de vliegtuigcrash in januari nadat er een audiofragment was uitgelekt via Oekraïense media. Dat zegt de directeur van de Iraanse burgerluchtvaartautoriteit die de leiding heeft over het onderzoek.
Op 8 januari werd een toestel van Ukraine International Airlines kort na de start in Teheran neergeschoten door twee Iraanse raketten. Daarbij kwamen alle 176 inzittenden om het leven.
Uit het audiofragment blijkt dat de Iraanse autoriteiten altijd hebben geweten dat raketten het vliegtuig hebben neergehaald. "Iran heeft niet alleen geprobeerd de raketbeschieting te verbergen, maar wist vanaf het moment dat de raketten werden afgevuurd al wat er aan het gebeuren was", staat volgens Oekraïense media in een transcript van het gelekte bewijs.
Het fragment dat door Oekraïense media is gepubliceerd, is door Iran verstrekt aan Oekraïense experts die ook onderzoek doen. "De consequentie van dit lek is dat wij geen informatie meer gaan delen met Oekraïne", aldus de directeur.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
33 minuten geledenONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
36 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
59 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
3 uur geleden