Irak en VS ontkennen luchtaanval op Iraaks legerkamp
BAGDAD (ANP/RTR) - Zowel Irak als de Verenigde Staten ontkennen dat er zaterdag een luchtaanval is geweest op door Iran gesteunde Iraakse milities in de buurt van kamp Taji, ten noorden van Bagdad. Eerder werd door een een Iraakse legerbron gemeld dat tijdens een luchtaanval minstens zes mensen gedood en drie ernstig gewond zouden zijn geraakt. Een medisch konvooi, bestaande uit drie voertuigen, zou zijn aangevallen.
De Iraakse staatstelevisie meldde dat aanvallen het werk van de Verenigde Staten waren. Dat werd officieel vrijwel direct tegengesproken door een woordvoerder van CJT-FOIR, de door de VS geleide coalitie die strijdt tegen Islamitische Staat: "FEIT: de coalitie @cjtfoir heeft geen luchtaanvallen uitgevoerd bij kamp Taji in de afgelopen dagen", aldus een tweet.
De VS hebben in de nacht van donderdag op vrijdag met drones de Iraanse generaal Qassem Soleimani gedood. Hij genoot in Iran de status van oorlogsheld door zijn vaak geslaagde acties in Irak en Syrië. Ook was hij de rechterhand van de machtigste man van het land, geestelijk leider Ali Khamenei.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
36 minuten geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
5 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons klimaat is een slachtoffer", zei hij.
6 uur geleden