Iraanse vicepresident na minder dan twee weken opgestapt
TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De Iraanse vicepresident Mohammad Javad Zarif is kort na zijn aantreden alweer opgestapt. Hij hintte erop dat de samenstelling van de nieuwe regering daar een rol bij speelde. Zarif noemde het teleurstellend dat het niet is gelukt meer vrouwen, jongeren en leden van etnische minderheidsgroepen aangesteld te krijgen.
Zijn besluit betekent dat de relatief gematigde president Masoud Pezeshkian na minder dan twee weken opnieuw te maken krijgt met een politiek hoofdpijndossier. Zarif gold als zijn rechterhand en was eerder al minister van Buitenlandse Zaken onder een andere regering. Hij speelde in die hoedanigheid een sleutelrol bij de internationale onderhandelingen over het nucleaire programma van zijn land.
Pezeshkian trad vorige maand aan als president en presenteerde zondag zijn kabinet. De verdeling van topfuncties leidde tot kritiek uit het hervormingsgezinde kamp. Zarif zelf benadrukt dat hij niet teleurgesteld is in de president, maar eraan twijfelde of hij als vicepresident erg nuttig was geweest. Zijn vertrek is niet de eerste crisis waar Pezeshkian mee te maken krijgt. Eerder ontstond ook al grote onrust nadat een Hamaskopstuk was gedood in Teheran.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
6 uur geleden