Iraanse vicepresident na minder dan twee weken opgestapt
TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De Iraanse vicepresident Mohammad Javad Zarif is kort na zijn aantreden alweer opgestapt. Hij hintte erop dat de samenstelling van de nieuwe regering daar een rol bij speelde. Zarif noemde het teleurstellend dat het niet is gelukt meer vrouwen, jongeren en leden van etnische minderheidsgroepen aangesteld te krijgen.
Zijn besluit betekent dat de relatief gematigde president Masoud Pezeshkian na minder dan twee weken opnieuw te maken krijgt met een politiek hoofdpijndossier. Zarif gold als zijn rechterhand en was eerder al minister van Buitenlandse Zaken onder een andere regering. Hij speelde in die hoedanigheid een sleutelrol bij de internationale onderhandelingen over het nucleaire programma van zijn land.
Pezeshkian trad vorige maand aan als president en presenteerde zondag zijn kabinet. De verdeling van topfuncties leidde tot kritiek uit het hervormingsgezinde kamp. Zarif zelf benadrukt dat hij niet teleurgesteld is in de president, maar eraan twijfelde of hij als vicepresident erg nuttig was geweest. Zijn vertrek is niet de eerste crisis waar Pezeshkian mee te maken krijgt. Eerder ontstond ook al grote onrust nadat een Hamaskopstuk was gedood in Teheran.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
14 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
16 uur geleden