Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse vicepresident na minder dan twee weken opgestapt

Iraanse vicepresident na minder dan twee weken opgestapt

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De Iraanse vicepresident Mohammad Javad Zarif is kort na zijn aantreden alweer opgestapt. Hij hintte erop dat de samenstelling van de nieuwe regering daar een rol bij speelde. Zarif noemde het teleurstellend dat het niet is gelukt meer vrouwen, jongeren en leden van etnische minderheidsgroepen aangesteld te krijgen.

Zijn besluit betekent dat de relatief gematigde president Masoud Pezeshkian na minder dan twee weken opnieuw te maken krijgt met een politiek hoofdpijndossier. Zarif gold als zijn rechterhand en was eerder al minister van Buitenlandse Zaken onder een andere regering. Hij speelde in die hoedanigheid een sleutelrol bij de internationale onderhandelingen over het nucleaire programma van zijn land.

Pezeshkian trad vorige maand aan als president en presenteerde zondag zijn kabinet. De verdeling van topfuncties leidde tot kritiek uit het hervormingsgezinde kamp. Zarif zelf benadrukt dat hij niet teleurgesteld is in de president, maar eraan twijfelde of hij als vicepresident erg nuttig was geweest. Zijn vertrek is niet de eerste crisis waar Pezeshkian mee te maken krijgt. Eerder ontstond ook al grote onrust nadat een Hamaskopstuk was gedood in Teheran.

Meer uit Buitenland

Pakistan meldt 22 luchtaanvallen op Afghanistan met 274 doden

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.

10 minuten geleden
België schaft anonieme spermadonatie af

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.

21 minuten geleden
Zelensky nodigt Slowaakse Fico uit in Kyiv voor energie-overleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.

22 minuten geleden
Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

1 uur geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

1 uur geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

2 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

5 uur geleden