iPhone-maker Foxconn ziet vraag naar elektronica aantrekken
TAIPEI (ANP/RTR) - iPhone-producent Foxconn, een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten, voorspelt dat de verkopen in de komende maanden zullen aantrekken na de dip in de eerste helft van dit jaar. Dat lijkt een gunstig teken voor Apple, waarvoor Foxconn veel apparatuur in elkaar zet. Apple zag de omzet afgelopen kwartaal namelijk voor het derde kwartaal op rij dalen. Het gaat om de langste periode van krimp voor het Amerikaanse technoconcern sinds 2016.
Bij Foxconn, dat formeel Hon Hai Precision Industry heet, ging de omzet in juli nog dik 1 procent omlaag vergeleken met een jaar terug. Maar de opbrengsten lagen wel bijna 11 procent hoger dan in juni. Het Taiwanese bedrijf verklaarde zaterdag dat de maandomzet de op een na hoogste ooit was voor de maand juli. Dat is volgens de onderneming te danken aan "toenemende interesse van klanten" voor onder meer smartphones. In het betreffende segment zag Foxconn zelfs een flinke groei ten opzichte van vorig jaar. Vandaar dat de prognose voor het derde kwartaal volgens het bedrijf beter is dan voor het tweede kwartaal.
De eerste helft van het jaar is traditioneel een wat mindere periode voor Taiwanese elektronicafabrikanten. Dat komt omdat klanten als Apple doorgaans in de tweede helft van het jaar de meeste nieuwe producten op de markt brengen. Apple zag de verkoop van iPhones, Macs en iPads afgelopen kwartaal nog duidelijk teruglopen, werd donderdag bekend. Het concern uit Cupertino leek daarmee veel last te hebben van de onzekerheid over de economie en de hoge inflatie, waardoor consumenten over de gehele linie hogere uitgaven hebben en de barrière om dure elektronica te kopen groter is.
Beleggers schrokken vrijdag erg van de cijfers van Apple. Op Wall Street hebben ze het aandeel bijna 5 procent lager gezet. Daarmee zakte de marktwaarde van Apple onder de historische grens van 3000 miljard dollar. In juni doorbrak het techconcern als eerste bedrijf ooit nog die grens. Bij analisten was de reactie op de resultaten van Apple toch niet alleen maar negatief. Zo waren kenners van Citi optimistisch over de vooruitzichten voor de onderneming. De firma wees erop dat in september waarschijnlijk de iPhone 15-serie wordt onthuld. Dat zou de verkopen bij Apple weer moeten doen aantrekken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
8 uur geleden