iPhone-maker Foxconn ziet vraag naar elektronica aantrekken
TAIPEI (ANP/RTR) - iPhone-producent Foxconn, een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten, voorspelt dat de verkopen in de komende maanden zullen aantrekken na de dip in de eerste helft van dit jaar. Dat lijkt een gunstig teken voor Apple, waarvoor Foxconn veel apparatuur in elkaar zet. Apple zag de omzet afgelopen kwartaal namelijk voor het derde kwartaal op rij dalen. Het gaat om de langste periode van krimp voor het Amerikaanse technoconcern sinds 2016.
Bij Foxconn, dat formeel Hon Hai Precision Industry heet, ging de omzet in juli nog dik 1 procent omlaag vergeleken met een jaar terug. Maar de opbrengsten lagen wel bijna 11 procent hoger dan in juni. Het Taiwanese bedrijf verklaarde zaterdag dat de maandomzet de op een na hoogste ooit was voor de maand juli. Dat is volgens de onderneming te danken aan "toenemende interesse van klanten" voor onder meer smartphones. In het betreffende segment zag Foxconn zelfs een flinke groei ten opzichte van vorig jaar. Vandaar dat de prognose voor het derde kwartaal volgens het bedrijf beter is dan voor het tweede kwartaal.
De eerste helft van het jaar is traditioneel een wat mindere periode voor Taiwanese elektronicafabrikanten. Dat komt omdat klanten als Apple doorgaans in de tweede helft van het jaar de meeste nieuwe producten op de markt brengen. Apple zag de verkoop van iPhones, Macs en iPads afgelopen kwartaal nog duidelijk teruglopen, werd donderdag bekend. Het concern uit Cupertino leek daarmee veel last te hebben van de onzekerheid over de economie en de hoge inflatie, waardoor consumenten over de gehele linie hogere uitgaven hebben en de barrière om dure elektronica te kopen groter is.
Beleggers schrokken vrijdag erg van de cijfers van Apple. Op Wall Street hebben ze het aandeel bijna 5 procent lager gezet. Daarmee zakte de marktwaarde van Apple onder de historische grens van 3000 miljard dollar. In juni doorbrak het techconcern als eerste bedrijf ooit nog die grens. Bij analisten was de reactie op de resultaten van Apple toch niet alleen maar negatief. Zo waren kenners van Citi optimistisch over de vooruitzichten voor de onderneming. De firma wees erop dat in september waarschijnlijk de iPhone 15-serie wordt onthuld. Dat zou de verkopen bij Apple weer moeten doen aantrekken.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
5 uur geleden