Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

iPhone-maker Foxconn wil investeringen in India verdubbelen

iPhone-maker Foxconn wil investeringen in India verdubbelen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones van Apple maakt, is van plan zijn investeringen en werkgelegenheid in India te verdubbelen. Het bedrijf wil daarmee de verplaatsing van zijn productie in China naar India versnellen vanwege de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China.

Een vertegenwoordiger van Foxconn in India zei zondag in een bericht op LinkedIn dat het Taiwanese bedrijf van plan is de omvang van zijn activiteiten in het Zuid-Aziatische land te verdubbelen, terwijl hij de Indiase premier Narendra Modi feliciteerde met zijn verjaardag. De vertegenwoordiger gaf geen verdere details.

"We zullen nog harder werken om jullie volgend jaar een groter verjaardagscadeau te geven, met als doel een nieuwe verdubbeling van de werkgelegenheid, directe buitenlandse investeringen en bedrijfsomvang in India", luidde de boodschap.

Beginfase

De investeringsplannen van het Taiwanese bedrijf, ook bekend onder de naam Hon Hai Precision Industry, omvatten een terrein van 300 hectare dicht bij de luchthaven in Bengaluru, de hoofdstad van Karnataka. Die fabriek zal waarschijnlijk iPhones gaan maken en zal naar verwachting ongeveer 100.000 banen creëren.

De expansie van Foxconn in India onderstreept hoe China het risico loopt zijn status van grootste producent van consumentenelektronica ter wereld dreigt te verliezen. Apple en andere grote Amerikaanse bedrijven hebben hun Chinese leveranciers gevraagd om alternatieve locaties zoals India en Vietnam te verkennen. Die verschuiving om minder afhankelijk te zijn van China in de wereldwijde toeleveringsketen is tijdens de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne in een stroomversnelling gekomen.

Hon Hai-voorzitter Young Liu bevestigde vorige maand nog het voornemen van Foxconn om de investeringen in India te verhogen. Het bedrijf heeft al negen productiecampussen en meer dan dertig fabrieken met tienduizenden werknemers in India. Het concern bevindt zich in de beginfase van verdere uitbreiding in het land, waar het jaarlijks ongeveer 10 miljard dollar aan inkomsten realiseert, aldus Liu.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

6 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

8 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

10 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

11 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

11 uur geleden