Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

iPhone-maker Foxconn wil investeringen in India verdubbelen

iPhone-maker Foxconn wil investeringen in India verdubbelen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones van Apple maakt, is van plan zijn investeringen en werkgelegenheid in India te verdubbelen. Het bedrijf wil daarmee de verplaatsing van zijn productie in China naar India versnellen vanwege de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China.

Een vertegenwoordiger van Foxconn in India zei zondag in een bericht op LinkedIn dat het Taiwanese bedrijf van plan is de omvang van zijn activiteiten in het Zuid-Aziatische land te verdubbelen, terwijl hij de Indiase premier Narendra Modi feliciteerde met zijn verjaardag. De vertegenwoordiger gaf geen verdere details.

"We zullen nog harder werken om jullie volgend jaar een groter verjaardagscadeau te geven, met als doel een nieuwe verdubbeling van de werkgelegenheid, directe buitenlandse investeringen en bedrijfsomvang in India", luidde de boodschap.

Beginfase

De investeringsplannen van het Taiwanese bedrijf, ook bekend onder de naam Hon Hai Precision Industry, omvatten een terrein van 300 hectare dicht bij de luchthaven in Bengaluru, de hoofdstad van Karnataka. Die fabriek zal waarschijnlijk iPhones gaan maken en zal naar verwachting ongeveer 100.000 banen creëren.

De expansie van Foxconn in India onderstreept hoe China het risico loopt zijn status van grootste producent van consumentenelektronica ter wereld dreigt te verliezen. Apple en andere grote Amerikaanse bedrijven hebben hun Chinese leveranciers gevraagd om alternatieve locaties zoals India en Vietnam te verkennen. Die verschuiving om minder afhankelijk te zijn van China in de wereldwijde toeleveringsketen is tijdens de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne in een stroomversnelling gekomen.

Hon Hai-voorzitter Young Liu bevestigde vorige maand nog het voornemen van Foxconn om de investeringen in India te verhogen. Het bedrijf heeft al negen productiecampussen en meer dan dertig fabrieken met tienduizenden werknemers in India. Het concern bevindt zich in de beginfase van verdere uitbreiding in het land, waar het jaarlijks ongeveer 10 miljard dollar aan inkomsten realiseert, aldus Liu.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

10 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

10 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

12 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden